Tenisz: Fucsovics Márton megnyerte első felnőtt trófeáját

2013.05.05. 16:41
A 21 éves magyar fiatalember 80 ATP-pontot zsebelt be
Két és fél órás csatában, 7:5, 3:6, 6:3-ra győzött Fucsovics Márton (383. a tenisz-világranglistán) a brit James Ward (261.) ellen, így övé lett az 50 ezer dollár összdíjazású anningi challengertorna trófeája.

A 21 éves magyar fiatalember élete első tornagyőzelme mellé 7200 dollárt és 80 ATP-pontot zsebelt be, ami azt jelenti, hogy a hétfői világranglistán várhatóan a 250. hely környékén jegyzik majd.

Ráadásul a jövő heti kunmingi 125 ezer dolláros versenyre is szabadkártyát nyert.

ATP-CHALLENGERTORNA, ANNING (50 000 dollár, salak)
EGYES. DÖNTŐ

Fucsovics Márton (magyar)–Ward (brit) 7:5, 3:6, 6:3

TOMMY HAAS 35 ÉVESEN NYERT ATP-TORNÁT

A harmadik helyen kiemelt német Tommy Haas nyerte meg a 410 ezer euró összdíjazású müncheni ATP-viadalt, miután a döntőben két szettben jobbnak bizonyult honfitársánál, Philipp Kohlschreibernél.

A két német kiválóság ötödször mérte össze az erejét, Haas 3–2-re vezet ezzel a sikerrel. Idén mindkét játékos másodszor jutott döntőbe, Haas a vesztes San Jose-i finálé után ezúttal nyert, míg Kohlschreiber Aucklandhez hasonlóan ismét kikapott.

A 35 éves Haas pályafutása 14. ATP-torna-győzelmét aratta – az elsőt még 1999-ben, Memphisben, a legutóbbi kettőt pedig Hallében, 2009-ben és 2012-ben –, hasonló korú játékos legutóbb öt éve diadalmaskodott: Fabrice Santoro Newportban végzett az élen.

ATP 250-ES TORNA, MÜNCHEN (410 200 euró, salak)
EGYES, DÖNTŐ

Haas (német, 3.)–Kohlschreiber (német, 4.) 6:3, 7:6

WAWRINKA TORNÁT NYERT, VISSZAVÁGOTT FERRERNEK

Negyedik ATP-tornáját nyerte meg a svájci Stanislas Wawrinka, aki a 410 ezer euró összdíjazású, portugáliai torna második kiemeltjeként a torna döntőjében két játszmában nyert az első helyen kiemelt spanyol David Ferrer ellen.

A svájci legutóbb 2011-ben nyert, azóta egyszer jutott döntőbe, idén Buenos Airesben, de ott kikapott, éppen Ferrertől. A két kiválóság tizenegyedszer csapott össze, a svájci negyedszer tudott nyerni.

A 20 tornagyőzelemnél járó Ferrernek a vereség ellenére remek éve van, hiszen csak az idén ötödször jutott be a döntőbe, igaz ebből csak kettőt tudott megnyerni (Buenos Aires, Auckland), háromszor (Miami, Acapulco és most Oeiras) kikapott.

ATP 250-ES TORNA, OEIRAS (410 200 euró, salak)

Wawrinka (svájci, 2.)– Ferrer (spanyol, 1.) 6:1, 6:4

MAROSI ELBUKTA A PÁROS DÖNTŐT ESTORILBAN

Marosi Katalin, oldalán a horvát Darija Jurakkal, két játszmában vereséget szenvedett a második helyen kiemelt Csan Hao-csing, Kristina Mladenovic tajvani, francia kettőstől az estorili tenisztorna páros versenyének döntőjében. Egyesben orosz győztest avattak, a harmadikként rangsorolt Anasztaszija Pavljucsenkova két szettben kerekedett felül a negyedikként kiemelt spanyol Carla Suárez Navarrón.

WTA-INTERNATIONAL TORNA, OEIRAS (235 000 dollár, salak)
NŐI PÁROS, DÖNTŐ

Csan Hao-csing, Kristina Mladenovic (thaiföldi, francia, 2.)–Marosi Katalin, Darija Jurak (magyar, horvát, 4.) 7:6, 6:2