Tenisz: Fucsovics a nehéz kezdés után sikerrel rajtolt Sydneyben

2019.01.08. 08:43
Fucsovics Márton továbbjutott Sydneyben (Fotó: AFP)
Fucsovics Márton három szettben, 3:6, 6:3, 6:4-re nyert az ausztrál James Duckworth ellen a Sydneyben zajló 590 ezer dollár összdíjazású kemény pályás férfi tenisztorna első fordulójában.

Fucsovics Márton nem kezdett jól a világranglistán 238. helyen álló, a tornán szabadkártyával részt vevő James Duckworth ellen – a hetedikként kiemelt magyar 1:2-nél elveszítette adogatását, ami meg is pecsételte az első szettet, Duckworth ugyanis hozni tudta minden szervajátékát, így 33 perc alatt 6:3-ra megnyerte a szettet.

Babos Tímea az első fordulóban kiesett a hobarti versenyen.

A második játszmában 2:1-nél Fucsovicsnak hét bréklabdája is volt, utolsóval pedig élni tudott, elvette ellenfele adogatását, ráadásként az ausztrált a következő szervájánál is brékelte, így végül 33 perc alatt 6:3-ra behúzta a második szettet.

A mindent eldöntő harmadik játszmában Fucsovics kétszer is elvette Duckworth adogatójátékát – az ausztrál egyszer ugyan vissza tudott brékelni, de ez nem volt elég: Fucsovics Márton 6:4-re behúzta a szettet, egyúttal a mérkőzést is.

„Szetthátrányból fordítani mindig értékes – értékelt Facebook-oldalán Fucsovics Márton. – Küzdöttem foggal-körömmel. Mentálisan erős voltam végig, de testileg magam alatt voltam, a lábam nem mozgott úgy, ahogyan kellett volna, sok a nyolc óra időeltolódás. Remélem, napról napra jobb lesz.”

A legjobb 16 között Fucsovics az ausztrál John Millmannel csaphat össze, aki a 38. a világranglistán.

ATP 250-ES TORNA, SYDNEY (589 680 dollár, kemény pálya)