Tenisz: Federer tizedszer lett Halle legjobbja, megvan a 102. ATP-sikere

2019.06.23. 14:42
Roger Federer a 102. egyéni ATP-sikerét érte el – Halléban a tizediket (Fotó: AFP)
Roger Federer győzelmét hozta a hallei füves pályás tenisztorna fináléja. A svájci klasszis két szettben 7:6 (7–2), 6:1-re múlta felül a belga David Goffint.

Az első fordulóban az ausztrál John Millmant két szettben legyőző, a második körben a francia Jo-Wilfried Tsonga és a negyeddöntőben a spanyol Roberto Bautista Agut ellen azonban egyaránt játszmát veszítő Federer az elődöntőre nem sok időt fecsérelt el, 62 perc alatt megverte a 28 éves, párosban négyszeres Grand Slam-győztes Pierre-Hugus Herbert-t, akivel korábban egyszer sem játszott még.

Federer a 15. hallei fináléjában vasárnap a belga David Goffinnel szemben egy játszmán keresztül megszenvedett, aztán viszont kijött a két játékos közti különbség (a világranglistán például 30 hely).

Az első szettben mind a svájci, mind a belga hozta végig a maga adogatását, igaz 2:2 után semmi negyvennél három bréklabdához jutott Goffin, ám Federer mindegyiket hárítani tudta, majd fordított a játékon belül. Jöhetett a rövidités, amit a korábbi világelső feljavuló szervajátékával 7–2-re hozott, megnyerve az első szettet (7:6, 7–2).

Federer a második játszmát rögvest azzal kezdte, hogy elvette Goffin adogatását, ezzel lépéselőnybe került (1:0), majd magabiztosan, 40:15-re hozta a saját játékát. A 37 esztendős klasszis 3:1 után ismét brékelte a fejben kissé megfáradó, az első szerváinál egyre többet hibázó belgát (4:1). Federer végül egy újabb brékkel, 6:1-gyel, 31 perc alatt lezárta a második játszmát, összességében 1 óra 25 perc alatt megnyerte egyéniben a 102. ATP-döntőjét (7:6, 7–2; 6:1).

A svájci klasszis a német városban 68 győzelemnél jár, ami versenycsúcs, és Hallénál többször már csak a hazai tornáján, Bázelben (14) játszhatott döntőt.

Összességében ez volt a tizedik tornagyőzelme Halléban.

Londonban, a szintén ATP 500-as tornán, az első körben épp Fucsovics Mártont búcsúztató Feliciano López 6:2, 6:7 (4–7), 7:6 (7–2)-re nyert Simon Gilles ellen.

ATP 500-AS TORNA, HALLE (2 219 150 euró, fű)