Tenisz: Federer megelőzte Lendlt; ő a leghatékonyabb füvön

2016.06.10. 16:01
Federer már egyedül áll az örökranglista második helyén (Fotó: AFP)
Az első kiemelt Roger Federer két szoros szettben, 7:6, 7:6-ra legyőzte a világranglista 226. helyén álló német Florian Mayert a stuttgarti füves pályás tenisztorna negyeddöntőjében. A korábbi világelső a legjobb négy között az osztrák Dominic Thiemmel találkozik, aki májusban legyőzte őt a római salakon.

A svájci kiválóság az 1072. győzelmét aratta egyesben az ATP-tornákon, ezzel megelőzte Ivan Lendlt, és most már egyedül áll az örökranglista második helyén. A rekordot az amerikai Jimmy Connors (1256) tartja.

A 34 esztendős játékos eddigi 164 füves pályás mérkőzéséből 144-et megnyert, ez 87.8 százalékos győzelmi mutatót jelent, amivel az Open-éra leghatékonyabb teniszezőjének számít kedvenc borításán. Ezen a listán John McEnroe (85.8) a második, Björn Borg (84.7) a harmadik.

A hollandiai tornán az első kiemelt David Ferrer nem jutott be a legjobb négy közé.

A nottinghami WTA-tornán az eső miatt három negyeddöntőt el sem tudtak kezdeni, míg a negyediknél az első játszmát elkezdték, azt azonban annak a vége előtt be kellett fejezni.

ATP 250-ES TORNA, 'S-HERTOGENBOSCH (635 645 euró, fű)