Tenisz: Federer meccslabdákról kapott ki Thiemtől Madridban

2019.05.10. 19:43
Roger Federer bosszús lehet a vereség miatt, de a salakpályás játéka biztató (Fotó: AFP)
Dominic Thiem két mérkőzéslabdát hárítva 3:6, 7:6, 6:4-re legyőzte Roger Federert a madridi salakpályás mestertorna negyeddöntőjében.

A svájci klasszis a Gaël Monfils elleni meccséhez hasonlóan kiválóan kezdett – a franciával szemben 6:0-ra nyerte meg az első játszmát –, ám nagy különbség a csütörtöki találkozóhoz képest, hogy ezúttal nem esélyesként lépett pályára. Dominic Thiemnek ugyanis a salak a kedvenc borítása, áprilisban Rafael Nadalt is megverve megnyerte a barcelonai 500-as tornát.

Federer a jól sikerült első szettet (6:3) követően a másodikban öt bréklabda hárításával eljutott a rövidítésig, amelyben kétszer is mérkőzéslabdája volt – 8–7-nél és 10–9-nél –, ám Thiem magas színvonalú játékkal fordított, és a hatodik szettlabdáját értékesítve egyenlített (7:6, 13–11).

FEDERER KÉT MECCSLABDÁJA

A döntő játszmában Thiem hamar brékelt (2:1), 4:3-nál viszont a svájci egyenlített (4:4). De még mielőtt a Federer-szurkolók túlságosan is beleélték volna magukat abba, hogy kedvencük ismét „meccsben van”, a svájci újfent elveszítette a szerváját, és innen Thiem már nem adott neki esélyt a visszakapaszkodásra.

A 25 esztendős osztrák fiú öt teniszező egyikeként továbbra is pozitív mérleggel büszkélkedhet Roger Federer ellen (4–2). Rajta kívül még Novak Djokovics (25–22), Rafael Nadal (23–15), Jevgenyij Kafelnyikov (4–2) és Álex Corretja (3–2) mondhatja még ezt el magáról azok közül, akik legalább öt összecsapást vívtak a svájcival.

Thiem az elődöntőben Djokoviccsal csap össze, aki játék nélkül jutott be a legjobb négy közé, mivel Marin Cilic ételmérgezés miatt nem állt ki ellene.

Utolsóként Rafael Nadal lépett tovább az elődöntőbe, a spanyol klasszis esélyt sem adott Stan Wawrinkának, akit 1 óra 9 perces „csatában” múlt felül. Az adogatóként mindössze hét (!) pontot vesztő Nadal ellenfele Sztefanosz Cicipasz lesz, aki idén a legtöbb győzelmet (26) aratta az ATP Touron.

ATP 1000-ES TORNA, MADRID (7 279 270 euró, salak)
NEGYEDDÖNTŐ (Ágrajz szerint)
Djokovics (szerb, 1.)–Cilic (horvát, 9.) – Cilic ételmérgezés miatt visszalépett
Thiem (osztrák, 5.)–Federer (svájci, 4.) 3:6, 7:6 (13–11), 6:4
Cicipasz (görög, 8.)–A. Zverev (német, 3.) 7:5, 3:6, 6:2
Nadal (spanyol, 2.)–Wawrinka (svájci) 6:1, 6:2

A nőknél Kiki Bertens lesz Simona Halep ellenfele a szombati döntőben. A korábbi világelső román teniszező a pénteki elődöntőben a svájci Belinda Bencic felett diadalmaskodott három szettben, 1 óra 57 perc alatt, míg a hetedik helyen kiemelt holland játékos az amerikai Sloane Stephenst múlta felül két játszmában.

A madridi tornán korábban kétszer (2016, 2017) végső győztes Halep, ha megnyeri a szombati finálét is, visszaveszi a világelsőséget a japán Oszaka Naomitól.

WTA-TORNA, MADRID (7 021 128 dollár, salak)