Tenisz: Federer és Djokovics nyert, Murray vereséggel tért vissza

2018.06.19. 19:46
A világelső Roger Federer a hallei, míg Novak Djokovics a londoni Queen’s Clubban zajló füves pályás tenisztornán jutott be a második fordulóba: a svájci a szlovén Aljaz Bedenét, a szerb pedig az ausztrál John Millmant intézte el két szettben.

A kilencszeres hallei győztes Roger Federernek mindössze 71 percre volt szüksége ahhoz, hogy 6:3, 6:4-re felülmúlja Bedenét, aki bréklabdáig sem jutott el a mérkőzésen. A svájci az első szettben 1:0-nál, a másodikban 4:4-nél vette el a szlovén adogatását. Federer a következő körben a francia Benoit Paire-rel csap össze.Roger Federernek mindössze 71 percre volt szüksége ahhoz, hogy 6:3, 6:4-re felülmúlja Bedenét, aki bréklabdáig sem jutott el a mérkőzésen. A svájci az első szettben 1:0-nál, a másodikban 4:4-nél vette el a szlovén adogatását. Federer a következő körben a francia Benoit Paire-rel csap össze.

A tavaly és tavalyelőtt is döntőbe jutó Alexander Zverev két játszmában kikapott a horvát Borna Corictól.

A londoni versenyen Novak Djokovics úgy verte meg 65 perc alatt John Millmant, hogy a második szett egyik játékában (6:2, 3:1-nél) csaknem fél órán át gyűrték egymást a felek. A szerb a második fordulóban a 2014-es bajnok Grigor Dimitrovval találkozik.

A torna rekordgyőztese, a 2009-ben, 2011-ben, 2013-ban, 2015-ben és 2016-ban diadalmaskodó Andy Murray 324 nap után vereséggel tért vissza a pályára: a brit kiválóság az ausztrál Nick Kyrgiostól kapott ki három szettben, több mint két és fél órás mérkőzésen. Murray ezt megelőzően tavaly júliusban, a wimbledoni bajnokságon vívott tétmeccset, amikor a negyeddöntőben öt játszmában alulmaradt Sam Querreyvel szemben.

ATP 500-AS TORNA, HALLE (1 983 595 euró, fű)
EGYES, 1. FORDULÓ
Kohlschreiber (német, 6.)–Fucsovics (magyar) 4:6, 6:3, 2:1-nél Fucsovics feladta
Federer (svájci, 1.)–Bedene (szlovén) 6:3, 6:4
Coric (horvát)–A. Zverev (német, 2.) 6:1, 6:4
Paire (francia)–Johnson (amerikai) 7:5, 7:6 (7–5)
Cicipasz (görög)–Pouille (francia, 5.) 6:2, 7:6 (7–3)
F. Mayer (német)–Gasquet (francia, 8.) 6:2, 6:2
Ebden (ausztrál)–Dzsaziri (tunéziai) 6:0, 7:6 (7–2)
Hacsanov (orosz)–M. Zverev (német) 7:6 (7–5), 6:3
Seppi (olasz)–Berrettini (olasz) 6:3, 7:5

ATP 500-AS TORNA, LONDON (1 983 595 euró, fű)