Tenisz: először nyert tornát, hétfőtől ismét top 100-as lesz

MTI MTIMTI MTI
2018.09.30. 14:20
A japán Nisioka Josihito nyerte meg a kínai Sencsenben rendezett kemény pályás férfi tenisztornát.

A 22 éves játékos a vasárnapi fináléban három játszmában diadalmaskodott a francia Pierre-Hugues Herbert felett.

A világranglista-171. Nisioka pályafutása első ATP-tornáján diadalmaskodott, s hétfőtől újra a legjobb száz (95.) teniszező között tartják majd számon.

A csengtui keménypályás férfi tenisztornát Bernard Tomic nyerte meg. A 25 esztendős ausztrál játékos a vasárnapi fináléban három szettben győzte le az első helyen kiemelt olasz Fabio Fogninit, aki a döntő játszma rövidítésében négy meccslabdát hibázott el.

Tomic több mint három év után nyert újra tornát, legutóbb 2015 nyarán Bogotában diadalmaskodott. Idén májusban csak a 243. volt a világranglistán, hétfőtől azonban már a 76. lesz.

ATP 250-ES TORNA, SENCSEN (760 300 dollár, kemény pálya)