Tenisz: elnézték, Nadal mégsem érte utol Vilast

MTI MTIMTI MTI
2015.03.02. 11:05
A korábbi hírekkel ellentétben mégsem érte utol Guillermo Vilast a Buenos Aires-i tenisztornán vasárnap pályafutása 65. trófeáját elhódító Rafael Nadal.

A döntőben a hazai közönség előtt szereplő Juan Mónacót legyőző spanyol sztár 46. versenyét nyerte meg salakon, ezzel elvileg beérte volna a legendás argentin játékost.A döntőben a hazai közönség előtt szereplő Juan Mónacót legyőző spanyol sztár 46. versenyét nyerte meg salakon, ezzel elvileg beérte volna a legendás argentin játékost.

Csakhogy a férfiidényt szervező ATP menet közben módosította az állást, és további három serleget „adott” a 62 éves Vilasnak, mivel tévedésből ennyi salakos tornát kemény pályásnak számított.

Nadal ettől függetlenül remek hetet zárt: az abszolút tornagyőzelmek tekintetében Björn Borgot és Pete Samprast megelőzve immáron egyedül áll az ötödik helyen az örökrangsorban.

Emellett a Buenos Aires-i nyolcaddöntőben aratott, 714. sikere óta immár egyedül áll a tizedik helyen a legtöbb győzelmet számláló férfi teniszezők listáján.