Tenisz: Djokovics újabb sikerével már Nadal nyakán

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.10.14. 12:52
Djokovics negyedszer nyert Sanghajban (Fotó: AFP)
Novak Djokovics karrierje során negyedszer nyerte meg a sanghaji ATP 1000-es teniszversenyt, a vasárnapi döntőben két szettben (6:3, 6:4) legyőzte Borna Coricot.

Djokovics a győzelmével hétfőtől feljön a második helyre a világranglistán, és mindössze 35 pontra lesz az éllovas Rafael Nadaltól. A karrierje első ATP 1000-es tornadöntőjét vívó Coric – aki a fináléig vezető úton többek között Roger Federert és Juan Martín del Potrót is búcsúztatta – az első szettben némiképp megilletődötten teniszezett, a 31 éves szerb viszont biztos kézzel hozta a pontokat, és nyert 6:3-ra.

A második játszmában sokat javult a 21 esztendős horvát játéka, nagy csatákra – három meccslabdát is hárított – tudta késztetni Djokovicsot, aki azonban 6:4-re behúzta ezt a szettet is.

A szerb klasszis pazar formában szerepel, 18 meccs óta veretlen, Sanghajban pedig úgy győzött, hogy egyszer sem veszítette el az adogatását. Erre korábban csak Federer (2012, 2015 Cincinnati) és Alexander Zverev (2018, Madrid) volt képes.

ATP 1000-ES TORNA, SANGHAJ (9 219 970 dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, DÖNTŐ

Djokovics (szerb, 2.)–Coric (horvát, 13.) 6:3, 6:4

A 18 éves Dajana Jasztremszka nyerte meg az 500 ezer dollár (135 millió forint) összdíjazású hongkongi kemény pályás női tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a kínai Vang Csiangot.

Az ukrán bajnok – aki a nyitófordulóban Stollár Fannyt búcsúztatta – 65 perc alatt diadalmaskodott első fináléjában úgy, hogy mindössze a 11. WTA-versenyén szerepelt főtáblán. Sikerével Jasztremszka a világranglista 102. helyéről a 66. pozícióba kerül hétfőn.

WTA-TORNA, HONGKONG (750 000 dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ
Jasztremszka (ukrán)–Vang Csiang (kínai, 6.) 6:2, 6:1

A második helyen rangsorolt francia Caroline Garcia nyerte meg a 750 ezer dollárral (210 millió forint) díjazott tiencsini keménypályás női tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte az elsőként kiemelt cseh Karolina Plískovát.

A 24 éves bajnok idei első, összesen pedig hatodik WTA-serlegét emelhette a magasba. Tavaly vuhani és pekingi diadala révén kijutott a szezonzáró nyolcfős WTA-világbajnokságra, idén azonban tiencsini sikere ellenére sem utazhat a szingapúri vb-re.

A volt világelső Plísková jelenleg nyolcadik a világranglistán, és jövő heti, moszkvai szereplésétől függ, hogy részt vehet-e a világbajnokságon.

WTA-TORNA, TIENCSIN (750 000 dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ
Ka. Plísková (cseh, 1.)–Garcia (francia, 2.) 6:7, 3:6

Az olasz Camila Giorgi nyerte meg a 250 ezer dollár (71 millió forint) összedíjazású linzi keménypályás női tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte az orosz Jekatyerina Alekszandrovát.

A világranglista 32. helyén álló, 26 éves bajnok – aki pályafutása második WTA-trófeáját gyűjtötte be – a fináléban egy óra alatt verte a rangsorban 119. ellenfelét, aki a selejtezőből került a főtáblára.

WTA-TORNA, LINZ (250 000 dollár, kemény pálya)