Tenisz: Nadal majdnem szettet vesztett, Djokovics kiesett Monte-Carlóban

2019.04.19. 18:36
A salak királya (Fotó: AFP)
A címvédő Rafael Nadal két játszmában legyőzte az argentin Guido Pellát, a világelső Novak Djokovics viszont három szettben kikapott az orosz Danyiil Medvegyevtől a monte-carlói salakpályás mestertorna negyeddöntőjében.

Nem sok hiányzott ahhoz, hogy a 11-szeres monte-carlói tornagyőztes Rafael Nadal sorozatban megnyert 23 szett után játszmát veszítsen a hercegségben, ám dupla brékhátrányból, 1:4-ről felállva megfordította az 1 óra 21 percig tartó első szettet (7:6).

A salakkirály a második játszmában újult erőre kapott, 5:1-re elhúzott – igaz, 3:1-nél hárítania kellett négy bréklabdát –, majd miután 5:2-nél semmire elveszítette az adogatását, 5:3-nál fogadóként befejezte a 2 óra 20 perces meccset.

Nadal zsinórban 18 győzelemnél és most már 25 megnyert játszmánál tart Monte-Carlóban, ahol 71–4-re módosította az örökmérlegét. Szombaton az elődöntőben Fabio Fogninivel játszik, akivel szemben salakon 6–2-re áll.

Az olasz teniszezőn kívül csak Novak Djokovics (7), Gastón Gaudio (3), Dominic Thiem (2), Roger Federer (2), David Ferrer (2) és Andy Murray (2) verte meg legalább kétszer a kedvenc borításán Nadalt.

A spanyol klasszissal ellentétben nem jutott be a legjobb négy közé a világelső Novak Djokovics, aki három játszmában, Nadalénál csupán két perccel hosszabb mérkőzésen kikapott Danyiil Medvegyevtől. Az orosz versenyző 2–11-es salakpályás mérleggel és a top 10-es játékosok elleni 1–11-es mutatóval futott neki a szezon első salakos 1000-es versenyének, ám Monte-Carlóban új arcát mutatta meg: az első két fordulóban Joao Sousa és Radu Albot ellen összesen öt játékot veszített, majd a legjobb 16 között Sztefanosz Cicipaszt verte meg, mielőtt Djokovicson is felülkerekedett (6:3, 4:6, 6:2), s így már mindenki másnál több, 21 győzelemnél jár a 2019-es ATP Touron.

A 23 éves, világranglista-14. Medvegyev a döntőbe jutásért Djokovics honfitársával, Dusan Lajoviccsal csap össze, aki az ATP-rangsor 48. helyezettjeként 2005 óta a legalacsonyabban jegyzett elődöntős a monte-carlói mesterversenyen.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (5 585 030 euró, salak)