Tenisz: Djokovics a dubai ATP 500-ast, Szabalenka a dohai WTA-tornát nyerte meg

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2020.02.29. 19:15
Djokovics újabb ATP-tornát nyert (Fotó: AFP)
A férfi világranglista éllovasa, Novak Djokovics két szettben győzte le Sztefanosz Cicipaszt a Dubaiban rendezett ATP 500-as tornán, míg a dohai WTA-torna döntőjében Arina Szabalenka nyert Petra Kvitová ellen.

A világelső Novak Djokovics nyerte meg a dubai kemény pályás férfi tenisztornát, a szombati döntőben két játszmában felülmúlta Sztefanosz Cicipaszt.

A felek fej fej mellett haladtak a szerb játékos 4:3-as vezetéséig, amikor Djokovics az első bréklehetőségét kihasználta, majd adogatóként lezárta az első játszmát. A folytatásban is Djokovics tudott először fogadóként játékot nyerni, de ekkor Cicipasz azonnal visszabrékelt. Djokovics 4:4-nél ismét a legjobbkor brékelt, mert így adogatóként egyetlen játékra került a tornagyőzelemtől, s ezt könyörtelenül ki is használta. A találkozó 79 percig tartott.

Djokovic sorozatban 21. mérkőzését nyerte meg – idén egymás után a tizennyolcadikat. Dubaiban ötödször diadalmaskodott.

A dohai kemény pályás női tenisztornát a fehérorosz Arina Szabalenka nyerte meg, aki a szombati fináléban két játszmában legyőzte a cseh Petra Kvitovát.

ATP 500-AS TORNA, DUBAI (2 950 420 dollár, kemény pálya)