Tenisz: Czink Melinda 156 perces csatában maradt alul Miamiban

2011.03.23. 01:34
Czink Melinda 156 perces csatában háromszettes vereséget szenvedett a német Sabine Lisickitől a Miamiban zajló teniszverseny női egyesének 1. fordulójában.

Eddigi három egymás elleni mérkőzésükből kettőt Lisicki nyert meg. Legutóbb 2009-ben Balin találkoztak, akkor a német a 25., Czink pedig a 38. helyen állt a világranglistán. Azóta sérülések hátráltatták mindkettejüket, így jelenleg csak a 217., illetve 469. pozícióban találjuk őket.

Az első szettben sokáig még csak bréklabdáig sem jutott a két játékos, pedig nem szerváltak valami fényesen. Különösen igaz volt ez Czink Melindára, aki egymás után ütötte a kettős hibákat. Lisicki 4:3-as vezetésénél szám szerint már a hetediket, ezt pedig már nem hagyta kihasználatlanul a szabadkártyás német lány, elvette Czink adogatását, majd 6:3-ra megnyerte a játszmát.

A második szett elején rögtön 0:40-nel nyitott a magyar játékos, de sikerült megfordítania szervajátékát, ezt követően pedig 5:2-re elhúzott. Közel állt tehát az egyenlítéshez, itt azonban megtorpant, és néhány perc múlva már 5:5 állt az eredményjelzőn. Szerencsére még időben magára talált, és bár 6:5-nél Lisicki több szettlabdát is hárított, végül nem tudta elkerülni a döntő játszmát.

Ebben sokáig fej-fej mellett haladtak, mígnem Czink a legrosszabbkor, 4:4-nél elbukta az adogatását, majd ennek következtében a meccset is.

Női egyesben így két játékosunk maradt állva: Szávay Ágnes egy selejtezős ellenféllel, Arn Gréta pedig a kínai Peng Su-ajjal kezd az első fordulóban.

WTA-TORNA, SONY ERICSSON OPEN, MIAMI (4 500 000 dollár, kemény pálya)