Tenisz: bravúr! Balázs Attila legyőzte Cuevast!

2020.02.18. 22:18
Balázs Attila két szettben legyőzte az uruguayi Pablo Cuevast a Rio de Janeiró-i ATP 250-es tornán, míg az amerikai Sofia Kenin szettelőnyről kikapott a dubai kemény pályás női tenisztorna első fordulójában.

ATP Tour on Twitter

Big win for lucky loser Attila Balazs! The World No. 106 has defeated 2016 @RioOpenOficial champ Pablo Cuevas 6-4 6-3.

A világranglistán 106. magyar játékos egyszer sem vesztette el adogatását a mérkőzésen, s meglepetést okozva győzte le esélyesebb ellenfelét, aki 2016-ban megnyerte a tornát.

Balázs az első szettben a lehető legjobbkor, 5:4-nél vette el Cuevas adogatását, aki a második játszmában sem tudott extrát nyújtani.

A 31 éves magyar ezzel biztosan feljön legalább a világranglista 100. helyére. Balázs ellenfele a Guido Pella–Thiago Monteiro párharc győztese lesz a nyolcaddöntőben.

HUNtennis on Twitter

Balázs Attila 64 63-ra legyőzte Pablo Cuevast a riói verseny első körében és feljön a 100. helyre a világranglistán! https://t.co/kc2BWBO4nV

A 3. helyen kiemelt Elina Szvitolina és a negyedikként rangsorolt Belinda Bencic is kiesett a dubai kemény pályás női tenisztorna első fordulójában. Az ukrán játékost a selejtezőből főtáblára jutott amerikai Jennifer Brady búcsúztatta két sima szettben, míg a svájcit az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova verte meg három játszmában, szetthátrányból fordítva.

ATP 500-AS TORNA, RIO DE JANEIRO (1 915 485 dollár, salak)