Tenisz: Bondár kétszer is továbbment, Babos kiesett

MTI MTIMTI MTI
2019.05.16. 17:52
Bondár Anna előbb a szerdán félbeszakadt mérkőzését, majd a második fordulós találkozóját is megnyerte csütörtökön, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé, Babos Tímea ugyanakkor kikapott és búcsúzott a 100 ezer dollár (28.6 millió forint) összdíjazású nagyszombati salakpályás női tenisztornán.

A világranglistán 193. Bondár 6:3, 2:3-ról folytatta a hazai pályán szabadkártyás Tereza Mihaliková (387.) elleni nyitókörös találkozóját és gyorsan lezárta a meccset, miután öt játékból négyet megnyert (6:3, 6:4). Néhány óra pihenő után jóval komolyabb feladat várt rá, mivel a negyeddöntőért a negyedik helyen kiemelt szlovén Dalila Jakupoviccsal kellett megküzdenie, aki 86 hellyel áll előtte a rangsorban.

Az összecsapás első játszmáját elveszítette a 21 éves magyar teniszező, a másodikat viszont brékhátrányból megfordította, majd a mindent eldöntő felvonásban szintén hátrányból állt fel és 3:4-nél, majd 5:4-es vezetésénél is elnyerte riválisa szervajátékát, így végül 4:6, 7:5, 6:4-re diadalmaskodott.

A négy közé jutásért Bondár a paraguayi Veronica Cepedével (147.) mérkőzik majd.
Babos Tímea (128.) honfitársával ellentétben nem lesz érdekelt a pénteki játéknapon, mivel két szoros szettben 7:5, 6:4-re kikapott az ötödik helyen kiemelt német Laura Siegemundtól (105.).

ITF-TORNA, NAGYSZOMBAT (100000 dollár, salak)