Tenisz: Balázs Attila győzelemmel kezdte a Roland Garros selejtezőjét

2019.05.21. 11:43
Győzelemmel kezdte meg szereplését a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyesének selejtezőjében Balázs Attila.

A világranglista 227. helyén álló magyar a dél-koreai Kvon Szun Vuellen egy óra tizenhat percet töltött a pályán, és az első szettet 43 perc alatt úgy nyerte meg, hogy 6:5-ös vezetésénél értékesítette egyetlen bréklabdáját.

A második felvonásban 5:1-re is vezetett, riválisa azonban nem adta fel: előbb 5:3-ra szépített, majd újabb bréklabdája volt, mielőtt a magyar teniszező fordított és második mérkőzéslabdáját kihasználva győzött.

A selejtező második körében az osztrák Lucas Miedler (232.) következik, aki 7:5, 6:2-re verte az orosz Jevgenyij Karlovszkijt.

A főtáblához – amelyen a magyar teniszezők közül alanyi jogon csak Fucsovics Márton szerepel – három mérkőzést kell nyerni.