Tenisz: Babosék szett- és brékhátrányból nyertek Dohában

2020.02.25. 15:23
Babos Tímea és Kristina Mladenovic világbajnok duója negyeddöntőbe jutott a dohai kemény pályás női tenisztornán.

Az Australian Open címvédő kettőse kedden a cseh Lucie Hradeckával és a szlovén Andreja Klepaccsal találkozott, és hamar 5:1-es hátrányba került. Ekkor sorozatban három gémet nyertek, de fordítani már nem tudtak.

A második szettben ismét az ellenfél lépett el 3:1-re, ám Hradeckáék ekkor megtorpantak, és a magyar–francia duó kiegyenlített.

A harmadik játszmát helyettesítő, tíz nyert pontig tartó döntő rövidítésben a rivális 5–1-re elhúzott, de Babosék 2–6-ról sorozatban nyolc pontot hoztak, ezzel megnyerték az 1 óra 27 perces meccset.

A 26 éves Babos egyesben szerencsés vesztesként főtáblára került, de ott hétfőn az első fordulóban 6:3, 6:4-re kikapott a kazah Julija Putyincevától.

WTA-TORNA, DOHA (3 240 445 dollár, kemény pálya)
PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Lucie Hradecká, Andreja Klepac (cseh, szlovén) 4:6, 6:3, 10–6 – döntő rövidítés