Tenisz: Babos Tímea remek kezdés után kikapott Kontától

2016.10.05. 08:09
Babos Tímea nagy csatára késztette ellenfelét (Fotó: AFP – archív)
Babos Tímea biztatóan kezdett, de végül két játszmában (5:7, 2:6) kikapott a brit színekben induló Konta Johannától a pekingi kemény pályás tenisztorna második fordulójának szerdai játéknapján. Később Babos – a kazah Jaroszlava Svedovával az oldalán – párosban is vereséget szenvedett.

Babos Tímea remekül kezdett: hozta az adogatását, az első lehetséges alkalommal elnyerte a 11. helyen kiemelt Kontáét, majd viszonylag könnyedén ismét pontot csinált a sajátjából – 3:0-ra vezetett! 4:2-nél aztán Konta is brékelt, ennek ellenére Babos 5:4-nél két labda híján eljutott a szettlabdáig.

Semmi–harminc után azonban az adogató Konta percei következtek: a maga javára fordította a tizedik játékot, elvette Babos adogatását, majd könnyed gémmel behúzta az amúgy igen küzdelmes első játszmát (5:7).

A második szett nyitányaként Babos rögtön elveszítette az adogatójátékát, majd 1:3-nál keményen megdolgozott azért, hogy ez ne ismétlődjön meg – két bréklabdát hárítva szépített. 2:4-nél ez már nem sikerült, és bár nem adta olcsón a bőrét, a saját adogatásaival a második játszmában jól sáfárkodó Konta befejezte a mérkőzést (2:6).

Babos Tímea később párosban is pályára lépett, de sajnos Jaroszlava Svedovával az oldalán ott is vereséget szenvedett. Az elveszített első játszma nagy csatája után a második szettet simán nyerték Babosék a Bacsinszky Tímea, Jelena Ostapenko kettős ellen, azonban a szuper tie-breakben csak futottak az eredmény után – sikertelenül, így nem jutottak be a negyeddöntőbe (7:6, 0:6, 10:5).

WTA-TORNA, PEKING (5 424 394 dollár, kemény pálya)

PÁROS, 2. FORDULÓ
Bacsinszky Tímea, Jelena Ostapenko (svájci, lett)–Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 8.) 7:6, 0:6, 10:5