Tenisz: Babos Tímea győzött Torontóban, jön a 10. kiemelt

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.08.09. 06:47
Az ezt megelőzően sorozatban kilenc meccset elveszítő Babos Tímea két játszmában magabiztos győzelmet (6:4, 6:1) aratott a kanadai Bianca Andreescu felett a Torontóban zajló kemény pályás WTA-teniszverseny 1. fordulójában, magyar idő szerint szerdára virradóra.

A 17 éves kanadai játékos sokáig tartotta a lépést Babossal az első játszmában – a múlt héten Washingtonban negyeddöntős, a világranglistán 144. Andreescu 3:3-ig nagy csatában nyerte adogatásait, míg fogadóként esélye sem volt –, de a szett hajrájában megtört. A magyar játékos zsinórban hat játékot nyert, és gyorsan befejezte az 1 óra 16 perces meccset.

„Örülök a mai meccsnek, nem volt egyszerű. Hazai közönség előtt játszó ellenfelem volt, akit nem ismertem, nem játszottunk még korábban. Örülök a győzelemnek és annak is, hogy egy hosszabb, rosszabb nyár után sikerült ismét nyernem. Ez nagyon pozitív!” – idézi a magyar játékost hivatalos honlapja, a babostimea.hu.

Babos következő ellenfele a 10. helyen kiemelt Agnieszka Radwanska lesz.

WTA-TORNA, TORONTO (2 434 389 dollár, kemény pálya)

Strycová (cseh)–Gavrilova (ausztrál) 4:6, 7:6 (7–5), 6:3

MONTREAL. Az argentin Diego Schwartzman óriási fordítást bemutatva búcsúztatta a harmadik helyen kiemelt Dominic Thiemet a montreali kemény pályás férfi tenisztorna második fordulójában. A dél-amerikai játékos a harmadik játszmában már 5:2-es hátrányban volt osztrák riválisával szemben, a következő játékban két mérkőzéslabdát kellett hárítani, majd további kettőt, amíg ki nem egyenlített, s végül diadalmaskodott.

ATP 1000-ES TORNA, MONTREAL (5 275 595 dollár, kemény pálya)