Tenisz: Babos Tímea kikapott az Aus. Open-elődöntőstől

2018.02.13. 18:26
Babos Tímea három játszmában, 2:6, 6:1, 6:1-re kikapott az Australian Open-elődöntős belga Elise Mertenstől a dohai kemény pályás női tenisztorna első fordulójában.
WAWRINKA VÁRATLAN VERESÉGE

A 2015-ös győztes Stan Wawrinka három játszmában kikapott a világranglista 259. helyén álló holland Tallon Griekspoortól a rotterdami kemény pályás férfi tenisztorna első fordulójában.

Az ötödik kiemelt svájci kiválóság az első játszmát még 6:4-re megnyerte, a második és a harmadik szett elején viszont korán brékhátrányba került, utána pedig mindkét szettben csak rohant az eredmény után. A 21 éves Griekspoor a harmadik meccsén az első győzelmét aratta az ATP World Touron.

Wawrinka honfitársa, a világelsőségre törő Roger Federer szerdán a belga Ruben Bemelmans ellen kezd, míg ha továbbjut, akkor a második fordulóban a német Philipp Kohlschreiberrel találkozik. A negyeddöntőben aztán egy holland játékos, Robin Haase, Thiemo de Bakker vagy Griekspoor jöhetne szembe a svájcinak, aki elődöntőbe jutás esetén megelőzné Rafael Nadalt a világranglista élén.

A magyar lány remekül kezdte a mérkőzést, az első játszmában háromszor is elvette a 15. kiemelt Mertens adogatását, és alig több mint fél óra után szettelőnybe került (6:2). A folytatás már nem alakult ilyen jól, az idei Australian Openen elődöntőig jutó belga hölgy a második felvonást 6:1-re nyerte, bár sokkal szorosabb gémeket láthattunk annál, mint amilyen sima szettet az eredmény mutat.

A harmadik játszma első játékában Mertens három bréklabdát hárított, innentől kezdve pedig nem adott esélyt adogatóként Babosnak, aki újabb két alkalommal elveszítette a szerváját. A magyar teniszező az első szerváit 58 százalékban ütötte be, a második után viszont csak a pontok 21 százalékát nyerte meg.

Mertens végül 1 óra 38 perc alatt 2:6, 6:1, 6:1-es győzelmet aratott. A belga játékos tavaly az eastbourne-i füves pályán tornán 6:1, 6:1-re verte meg magyar riválisát.

Babos párosban a francia Kristina Mladenovic oldalán negyedik kiemeltként a második fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe.

WTA-TORNA, DOHA (3 173 000 dollár, kemény pálya)