Tenisz: Babos nagyot meccselt Kerberrel, de kikapott

2016.03.29. 06:53
Babos egyesben három győzelem után búcsúzott Miamiban (Fotó: APF-archív)
Búcsúzott a Miamiban zajló WTA-tornától Babos Tímea, miután a nyolcaddöntőben három szettben kikapott a második helyen kiemelt, az idei Australian Opent megnyerő német Angelique Kerbertől. A mérkőzés 131 percig tartott.
BABOS MÉRGES ÉS BOLDOG
„Nagy meccs volt, nyerhettem volna! De nyilván nem egyszerű a világranglista harmadik helyezettje ellen… Ő is küzdött, ahogy bírt, és a végén ő volt a jobb. Kicsit mérges vagyok, de ugyanakkor boldog is. Fantasztikus élmény volt a centeren játszani, remélem, hogy a párosban javítok” – nyilatkozta Babos Tímea a babostimea.hu-nak.

Babos elbukott szervajátékával indult a mérkőzés, viszont Kerber hozta a sajátját, így 2:0-ra meglépett. A magyar játékos 1:3-as hátránynál ismét elveszítette az adogatását, és utána hiába jutott brékhez, 2:4 után Kerber azonnal visszabrékkelt, még mielőbb nagyobb lett volna a baj, majd saját adogatásából befejezte a 31 percig tartó szettet.

A második játszmában Babosnak sikerült összekapnia magát. Hozta a saját adogatásait, miközben Kerberét azonnal elvette. 4:1-es magyar vezetésnél csupán be kellett fejezni a szettet, ám egy brék meghozta Kerber kedvét. Babosnak sikerült visszabrékelni, majd saját szervájából kiegyenlíteni a szetthátrányát, ám az utolsó három gémbe mindkét fél nagy erőket tett bele. Különösen a záróba. Kerbernek volt bréklabdája az 5:4-hez, ám Babos hárított, majd a harmadik játszmalabdát kihasználva egalizált. Ez a szett már 46 percig tartott.

A záró felvonás pedig még tovább, 54 percig! Az első hat gém során négyszer vették el egymás adogatójátékát, így 3:3-nél jártak, viszont négy gémben is végtelenül izgalmas, kiélezett csatába bocsátkoztak. Babos 3:1-es előnynél két bréklabdát hagyott kihasználatlanul, és ez fordulópont volt. 4:1 után aligha lett volna visszaút Kerber számára. A német azonban hozta az adogatását, majd brékelt, 3:3 után jött a 4:4, utána a német előbb a saját, aztán riválisa adogatását is megnyerve továbbjutott.

WTA-TORNA, MIAMI (6 134 605 dollár, kemény pálya)