Tenisz: Babos nagy csatában kikapott Kuznyecovától

MTI MTIMTI MTI
2016.10.20. 16:52
A kilencedik helyen kiemelt Babos Tímea a negyeddöntőben kikapott Szvetlana Kuznyecovától a moszkvai kemény pályás tenisztorna női versenyében.
NADAL SZÁMÁRA SÉRÜLÉS MIATT VÉGET ÉRT AZ IDÉNY
„A spanyolok korábbi világelső teniszezője, Rafael Nadal számára csuklósérülése miatt véget ért az idény.
A világranglista hatodik helyezettje csütörtökön jelentette be, hogy makacs sérülése miatt az évad hátralévő részében nem lép pályára.
A 14-szeres Grand Slam-torna győztes Nadal kénytelen volt visszalépni a Roland Garros harmadik fordulója előtt, a wimbledoni viadalt pedig kihagyta. A riói ötkarikás játékokon elindult, és Marc López oldalán párosban aranyérmet nyert.
„Nem titok, hogy az olimpiára rövid felkészülést követően érkeztem, és nem épültem fel teljesen, de az volt a célom, hogy versenyezhessek, és érmet nyerjek Spanyolországnak. A kényszerű visszatérés miatt azóta is fájdalmaim vannak, ezért most kénytelen vagyok szünetet tartani, és elkezdeni a felkészülést 2017-re” – nyilatkozta.
Rafael Nadal a versenyévadot a szingapúri ATP-világbajnokságon zárta volna. (MTI)

A világranglistán 26. magyar játékos a viadal honlapja szerint bő két és fél óra alatt, három játszmában maradt alul az első helyen kiemelt orosz teniszezővel szemben.

Az 52 percig tartó első szettben 5:5-ig együtt haladtak a felek, majd Babos elvesztette adogatását, Kuznyecova pedig hozta az övét, így előnybe került.

A másodikban jól kezdett a magyar játékos, 2:0-ra ellépett, de nem tudta ezt kihasználni, Kuznyecova gyorsan egyenlített. 6:6 után jöhetett a rövidítés, amelyben Babos volt a jobb, nyert 7–2-re, így 56 perc alatt egyenlített.

A döntő játszmában Kuznyecova 3:0-ra elhúzott, viszont Babos visszajött 3:2-re, ám ekkor már fájlalta a lábát, és ápolni kellett.

A kényszerszünet után a magyar teniszező elveszítette adogatójátékát, s innen már nem volt visszaút: Kuznyecova átvette a játék irányítását, 44 perc alatt 6:2-re megnyerte a szettet, így a mérkőzést is.

„Sajnos összejött az, ami minden sportoló rémálma, a sérülés. Sajnálom, mert úgy érzem, volt esélyem a győzelemre. Egészségesen még jól is játszottam”
– idézi saját honlapja Babost. Hozzátette: a második szettben 6:5 után húzódott meg a lába, innentől kezdve pedig arra összpontosít, hogy teljesen felépüljön a szingapúri WTA-világbajnokságra.

Babos Tímea után párospartnere, a hazai közönség előtt szereplő Anasztaszija Pavljucsenkova is búcsúzott a moszkvai kemény pályás tenisztornán. A hetedik helyen kiemelt játékost az ausztrál Daria Gavrilova búcsúztatta a csütörtöki negyeddöntőben. A magyar, orosz duó számára a párosok versenye is a negyeddöntőben ért véget, szerdán.

A férfiaknál az elsőként rangsorolt spanyol Roberto Bautista Agut nem jutott a nyolc közé, miután két játszmában kikapott az orosz Alekszander Bubliktól.

David Goffin bejutott a negyeddöntőbe Antwerpenben. Az elsőként rangsorolt belga teniszező a csütörtöki nyolcaddöntőben két játszmában múlta felül a német Florian Mayert. Stockholmban viszont

Gaël Monfils első kiemeltként nem jutott negyeddöntőbe. A 2011-es tornagyőztes francia játékost a világranglistán 54 hellyel hátrébb rangsorolt portugál Gastao Elias búcsúztatta két játszmában a csütörtöki nyolcaddöntőben.

WTA-TORNA, MOSZKVA (758 788 dollár, kemény pálya)