Tenisz: Babos a második körben búcsúzott Rómában

MTI MTIMTI MTI
2018.05.16. 12:57
Babos Tímea egyesben kikapott a második körben (Fotó: MTI)
Babos Tímea kikapott a hetedik helyen kiemelt Caroline Garciától, így búcsúzott a második fordulóban a római salakpályás tenisztorna női versenyében.

A világranglistán 38. Babos és a karriercsúccsal 7. francia játékos korábban kétszer játszott egymással: 2014-ben Cincinnatiben a magyar nyert 6:4, 6:3-ra, majd Limoges-ban Garcia volt a jobb 6:7, 6:1, 6:3-mal.

Harmadik összecsapásukon a 24 éves Garcia 3:2-nél elvette Babos adogatását, s előnyét megőrizve 40 perc alatt hozta az első szettet. A folytatás kiegyenlített küzdelmet hozott, majd az ellenfél 4:4-nél újra brékelt, aztán saját szervájánál kihasználta első meccslabdáját. A találkozó 1 óra 20 percig tartott.

A 25 esztendős Babos a párosok versenyben is érdekelt, a francia Kristina Mladenoviccsal a harmadik helyen emelték ki őket. Az Australian Open-bajnok duó erőnyerőként a 16 között kapcsolódik be a küzdelmekbe, első ellenfele a hazai közönség előtt szereplő Sara Errani és Martina Trevisan lesz. Babos egyesben éppen Erranit búcsúztatta az első fordulóban.

WTA-TORNA, RÓMA (3 351 720 dollár, salak)