Tenisz: az új világelső megszerezte 97. ATP-tornagyőzelmét

2018.02.18. 17:00
Roger Federernek egy óra sem kellett a rotterdami döntő megnyeréséhez (Fotó: AFP)
Roger Federer tornagyőzelemmel ünnepelte meg Rotterdamban, hogy hétfőtől ő lesz minden idők legidősebb világelsője. A svájci a fináléban 6:2, 6:2-re győzte le a bolgár Grigor Dimitrovot.

Federer pénteken a negyeddöntőben aratott győzelmével tette biztossá, hogy újra világelső lesz, majd miután szombaton Andreas Seppit is felülmúlta,jöhetett a finálé.

A második kiemelt Dimitrov nem tudta megnehezíteni Federer feladatát, csak a svájci mutatott be csúcsteniszt. Az első és a második szettet is 6:2-re nyerte meg, a találkozó mindössze 55 percig tartott.

Dimitrov továbbra is nyeretlen Federerrel szemben, ez volt a hetedik egymás elleni összecsapásuk.

Az ATP-világranglista élére öt év után visszakerülő Federer harmadszor nyerte meg a rotterdami ATP-tornát, 2005-ben mostani edzőjét, Ivan Ljubicicet, 2012-ben Juan Martín del Potrót győzte le a fináléban. Ez volt a 97. ATP-tornagyőzelme, még közelebb került az örökranglistát 109-cel vezető Jimmy Connorshoz.

ATP 500-AS TORNA, ROTTERDAM (1 996 245 euró, kemény pálya)
DÖNTŐ
Federer (svájci, 1.)–Dimitrov (bolgár, 2.) 6:2, 6:2

Az első helyen kiemelt osztrák Dominic Thiem két játszmában legyőzte a szlovén Aljaz Bedenét a Buenos Aires-i salakpályás férfi torna fináléjában. Thiem kilencedik alkalommal nyert ATP-tornát, az argentin fővárosban 2016-ban is győzött.

ATP 250-ES TORNA, BUENOS AIRES (598 865 dollár, salak)
DÖNTŐ

Thiem (osztrák, 1.)–Bedene (szlovén) 6:2, 6:4

A kétszeres wimbledoni bajnok cseh Petra Kvitová játszmahátrányból fordítva legyőzte a korábbi világelső spanyol Garbine Muguruzát a dohai kemény pályás női torna vasárnapi döntőjében. A két játékos először 2015-ben találkozott egymással, akkor Muguruza nyert, azóta viszont Kvitova már negyedszer győzött.

WTA-TORNA, DOHA (3 173 000 dollár, kemény pálya)