Tenisz: a kanadai reménység megdöntötte Federer csúcsát

2020.02.15. 21:47
Félix Auger-Aliassime tizenkilenc évesen a negyedik ATP-döntőjére készülhet (Fotó: AFP)
A 19 éves Félix Auger-Aliassime és a címvédő Gaël Monfils jutott be az év első ATP 500-as versenye, a rotterdami kemény pályás férfi tenisztorna vasárnapi döntőjébe.

Auger-Aliassime a szombati elődöntőben a spanyol Pablo Carreno-Bustát verte meg két játszmában (7:6, 6:4). A kanadai fiú 19 évesen és 192 naposan – Roger Federer (19 év, 195 nap) 2001-es csúcsát megdöntve – a rotterdami viadal történetének legfiatalabb finalistája lett, ráadásul életében először játszhat döntőt kemény pályás tornán az ATP Touron.

Élete első ATP-tornagyőzelmében Auger-Aliassime-ot már csak a címvédő Gaël Monfils akadályozhatja meg, aki a szerb Filip Krajinovicsot győzte le az elődöntőben (6:4, 7:6). A 33 éves francia teniszező – aki a múlt héten megnyerte a montpellier-i tornát – február 6. óta sorozatban a nyolcadik meccsén győzött.

Nem volt jó napjuk az argentinoknak Buenos Airesben, az első kiemelt Diego Schwartzman – aki pénteken 3 óra 43 perces meccsen, négy meccslabdát hárítva kerekedett Pablo Cuevas fölé – combközelítőizom-sérülés miatt nem tudott kiállni a Pedro Sousa elleni elődöntőre, míg Juan Ignacio Londero szettelőnyről kikapott a norvég Casper Ruudtól.

ATP 500-AS TORNA, ROTTERDAM (2 155 295 dollár, kemény pálya)