Tenisz: a Bondár, Gálfi páros szuper tie-breakben kapott ki

2019.02.18. 23:35
Bondár Anna és Gálfi Dalma búcsúzott párosban hétfőn a 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású budapesti kemény pályás női tenisztornán.

A szabadkártyás hazai duó a második helyen kiemelt Irina Begu, Galina Voszkobojeva román, kazah kettőssel találkozott az első fordulóban. A versenynap zárómérkőzése negyed tízkor kezdődött el a BOK Csarnokban, és egy-egy megnyert szettet követően döntő rövidítésbe torkollott. Ez több mint negyedórán át tartott, a két páros végig fej fej mellett haladt, végül az ellenfél értékesítette második meccslabdáját, lezárva az 1 óra 15 perces összecsapást.

Ami a páros verseny többi magyar résztvevőjét illeti, Stollár Fanny a brit Heather Watsonnal az oldalán indul – őket harmadikként emelték ki a szervezők –, míg Jani Réka partnere a svéd Cornelia Emily Lister lesz.

WTA-TORNA, BUDAPEST (250 000 dollár, kemény pálya)
PÁROS, 1. FORDULÓ

Irina Begu, Galina Voszkobojeva (román, kazah, 2.)–Bondár Anna, Gálfi Dalma 6:3, 1:6, 11–9