Szávay ezúttal alulmaradt a döntő szettben

2010.06.16. 17:24
Szávay szoros csatában szenvedett vereséget (Fotó: Action Images - archív)
Szávay Ágnes három játszmában, 3:6, 6:4, 6:4-es vereséget szenvedett az eastbourne-i WTA-torna nyolcaddöntőjében a nyolcadik helyen kiemelt Marion Bartolitól.

Szávay Ágnes magabiztosan kezdte az eastbourne-i WTA-torna nyolcaddöntőjét. Az első szettben hamar brékelőnyre tett szert, amelyet meg is őrzött, s 6:3-ra megnyerte az első játszmát. A magyar teniszező a mérkőzés ezen periódusában minden mutatóban jobbnak bizonyult ellenfelénél.

Szávay a második játszmában is elvette Bartoli adogatását, rögtön az első bréklabdáját értékesítve, de többször már nem volt lehetősége újabb előnyre szert tenni. Bartolinak viszont sikerült kiegyenlítenie, és végül 6:4-re hozta a játszmát.

A döntő szettben fej fej mellett haladtak a játékosok, de mivel Bartoli kezdte az adogatást, 5:4-nél Szávaynak a meccsben maradásért kellett adogatnia. Ekkor sajnos megremegett a magyar hölgy keze, s így a nyolcadik helyen kiemelt francia jutott be a negyeddöntőbe.

WTA-TORNA, AEGON INTERNATIONAL, EASTBOURNE (600 000 dollár, fű)