Serena Williams hengerelt a döntőben

2010.07.03. 16:30
Az angol nemzetközi teniszbajnokság női egyesének döntőjében az első helyen kiemelt amerikai Serena Williams két sima szettben legyőzte az orosz Vera Zvonarjovát, így pályafutása során már negyedszer diadalmaskodott egyéniben Wimbledonban.

Serena Williamsnek sokszor volt oka ünnepelni a mérkőzésen (Fotó: Action Images)

SERENA WILLIAMS 13 GRAND SLAM-TORNA-SIKERE
5 x Australian Open (2003, 2005, 2007, 2009, 2010)
1 x Roland Garros (2002)
4 x Wimbledon (2002, 2003, 2009, 2010)
3 x US Open (1999, 2002, 2008)

A két teniszező a torna során korábban már összecsapott, a párosok küzdelmében a Vesznyina, Zvonarjova kettős szetthátrányból fordítva legyőzte a Williams nővéreket.

A találkozó elején mind a két versenyző hozta saját adogatásait, igaz, Serena Williams volt meggyőzőbb fogadóként, egy bréklabdáját azonban hatástalanítani tudta Zvonarjova.

4:3-nál azonban két újabb lehetőséghez jutott a világelső amerikai, a másodikkal pedig már élni is tudott, így a szett megnyeréséért adogathatott Williams, aki 40:15-nél két szettlabdához jutott, és bár az elsőt még hárította az orosz lány, a másodikat kihasználta, így 36 perc alatt 6:3-mal behúzta az első játszmát.

10. Suzanne Lenglen8

A folytatás a lehető legrosszabbul indult Zvonarjova szempontjából, hiszen az amerikai egyből elvette adogatását, majd, miután mindketten hozták saját szervájukat, 3:1-es amerikai vezetésnél ismét az orosz következett.

Williams 15:40-nél két fogadólabdához jutott, közel kerülve a végső győzelemhez, és bár Zvonarjova fordítani tudott, végül az újabb bréklabdáját már kihasználta (4:1).

Miután Williams saját adogatását ismét magabiztosan hozta – Zvonarjovának még csak fogadóesélye sem volt –, az orosznak a mérkőzésben maradásért kellett adogatnia, és bár ezt megtette, a következő játékban Williams három mérkőzéslabdához jutott...

Amelyek közül már az elsőt hozta, így végül is alig több mint egyórányi játék után megnyerte a női egyes döntőjét.
A GYŐZTES NYILATKOZATA
 „Ez a siker nagyon különleges a számomra. Billie Jean, megvagy – utalt nevetve Serena Williams arra a tényre, hogy immár egyedüliként áll az összesített rangsor 6. helyén (lásd keretes írásunk). – Szeretnék gratulálni Verának, nagyon keményen küzdött, és meghatározta a bajnok és a fel nem adás fogalmát."

Zvonarjovának a párosban sem sikerült javítania, hiszen társával, Jelena Vesznyinával egy szoros és egy simább szettben kikapott a Vania King, Jaroszlava Svedova kettőstől.

Serena Williams sikerével immár 13. Grand Slam-torna-sikérét aratta, amellyel Margaret Court, Steffi Graf, Helen Wills Moody, Chris Evert és Martina Navratilova mögött immár egyedül áll a hatodik helyen.

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea, Sloane Stephens páros a Roland Garros után Wimbledonban is döntőbe jutott. A magyar, amerikai duó a Veronica Cepede Royg, Christina Dinu paraguayi, román kettőst múlta fölül. Babosék a vasárnapi fináléban az első kiemelt Irina Kromacseva, Jelina Szvitolina orosz, ukrán párossal találkoznak.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (13 725 000 font, fű)
ki nem kényszerített hibák 1511
pontok első szervából 31/33 (94%)26/41 (63%)
pontok második szervából 7/17 (41%) 5/14 (71%)
nyerő ütések 299
brékpontok 3/7 (43%) 0/0 (0%)
pontok a hálónál 14/14 (100 %) 6/12 (50 %)

2006CincinnatiZvonarjova–S. Williams 6:2, 6:3
2007US OpenS. Williams–Zvonarjova 6:4, 7:6 (7–4)
2008CharlestonS. Williams–Zvonarjova 6:4, 3:6, 6:3
NŐI PÁROS, DÖNTŐ
King, Svedova (amerikai, kazah)–Vesznyina, Zvonarjova (orosz) 7:6, 6:2

JUNIORLÁNYOK, PÁROS, ELŐDÖNTŐ
Babos, Stephens (magyar, amerikai, 4.)–Cepede Royg, Dinu (paraguayi, román, 5.) 6:3, 6:1