Sarapova túl jó volt, elmaradt a nagy küzdelem

2013.01.18. 11:22
Marija Sarapova nem adott esélyt a színes ruhában játszó Venus Williamsnek (Fotó: Reuters)
A harmadik akadályt is sikeresen vette Novak Djokovics az Australian Openen, a férfi egyes 3. fordulójában három szettben legyőzte a cseh Radek Stepáneket. Marija Sarapova két játszmában nyert Venus Williams ellen a nők 3. körének slágermeccsén, amelyen az orosz kiváló játéka miatt elmaradt a várt nagy küzdelem. Czink Melinda párosban is elbúcsúzott az Australian Opentől, miután a szerb Bojana Jovanovszkival az oldalán, éppen egy órán át tartó mérkőzésen 6:3, 6:3-ra kikapott a 14. helyen kiemelt Natalie Grandin, Vladimíra Uhlirová duótól.

A forró kezdés után erős széllel hűlt le a levegő Melbourne-ben, ahol a világelső Novak Djokovics három szettben győzte le a cseh Radek Stepáneket a 3. fordulóban. Néhány esőcsepp lehullása után be is húzták a centerpálya fedelét. A meccs közel sem volt sima, Stepánek megdolgoztatta Djokovicsot a 142 perces összecsapáson.

„Mindig óriási élmény Radek ellen teniszezni, rutinos róka, aki váratlan trükkökkel nehezíti meg az ellenfele helyzetét. Remélem, nézni is olyan élvezetes volt, mint játszani" – mondta Djokovics, aki újságírói kérdésre Lance Armstrongról is elmondta a véleményét.

„Remélem, szenved amiatt, amit tett. Rengeteg embert becsapott azzal, amit a pályafutása során művelt és ahogy élt. A sikerhez nem ez az út vezet. Elveszítettem a hitem a kerékpársportban, pedig sokszor néztem régen. Túl sok a botrány abban a sportban" – vélte Djokovics.

Az Australian Openen zsinórban a 17. meccsét megnyerő szerb a következő körben Stanislas Wawrinkával találkozik. A svájci is három szettben nyert, és az ő 139 perces mérkőzése sem volt sima az amerikai Sam Querrey ellen.

Kiesett Fernando Verdasco. A 2009-es elődöntőben Rafael Nadaltól a torna történetének akkori leghosszabb meccsén vereséget szenvedő spanyol öt játszmában kapott ki a dél-afrikai Kevin Andersontól.

Nagy várakozás előzte meg a nőknél Marija Sarapova és Venus Williams erőpróbáját. A két hölgy közül azonban a bombaformában játszó, 2. kiemelt orosz sokkal magabiztosabb volt, az első szettet könnyedén behúzta 6:1-re, s a másodikban is gyorsan eljutott odáig, hogy 5:1-nél a meccsért szerváljon. Ám ekkor megremegett a keze, s az idei melbourne-i tornán először elveszítette az adogatását.

Venus visszakapaszkodott 5:3-ra, de Sarapova a következő szervagémjénél már nem kegyelmezett.

„A sorsolást meglátva szerintem mindketten izgatottá váltunk. Venus nagy bajnok, kiváló sportember, büszke vagyok, hogy sikerült legyőznöm" – mondta Sarapova, aki a következő fordulóban a belga Kirsten Flipkensszel találkozik.

A legjobb szerb hölgyek máig pikáns összecsapásán Ana Ivanovics két játszmában felülmúlta Jelena Jankovicsot, míg az 5. helyen kiemelt Angelique Kerber a 17 éves amerikai Madison Keyst verte meg. Ezt követően tortát kapott a rendezőktől 25. születésnapja alkalmából, miközben a közönség a Happy Birthdayt énekelte neki.

KERBERT A SZURKOLÓK IS MEGÜNNEPELTÉK

Czink Melinda párosban is elbúcsúzott az Australian Open küzdelmeitől, miután a szerb Bojana Jovanovszkival az oldalán, éppen egy órán át tartó mérkőzésen 6:3, 6:3-ra kikapott a 14. helyen kiemelt Natalie Grandin, Vladimíra Uhlirová duótól. Marosi Katalin Darija Jurakkal még versenyben van, várhatóan holnap lép pályára a 2. fordulóban.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (30 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Grandin, Uhlirová (dél-afrikai, cseh, 14.)–Czink, Jovanovszki (magyar, szerb) 6:3, 6:3