Románia: Halep a legmagasabb kitüntetést kapja; zászlóvivő lesz
A WTA honlapja szerint az ország köztársasági elnöki hivatala bejelentette, hogy Klaus Iohannis államfő a Románia Csillaga (Steaua Romaniei) érdemrendet adományozza a 27 éves játékosnak.
„A pályán és azon kívül tanúsított elhivatottságával, alázatával és professzionalizmusával világszerte hírét vitte országunknak. A fiatal nemzedék példaképe lett, és nagy előrelépést jelent a román sportnak, hogy tevékenyen népszerűsíti a teniszt a gyermekek körében is” – olvasható az elnöki közleményben.
Hazaérkezése után az immár kétszeres Grand Slam-bajnok ígéretet kapott arra Mihai Covaliutól, az olimpiai bizottság vezetőjétől, hogy jövőre ő viheti a román zászlót a tokiói olimpia megnyitóünnepségén. Halep a 2020-as játékok kapcsán úgy fogalmazott, hogy következő nagy célja az éremszerzés lesz Tokióban.
Az első wimbledoni döntőjét játszó Halep szombaton 57 perc alatt 6:2, 6:2-re megverte az amerikaiak 23-szoros GS-győztes sztárját, Serena Williamset.

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Románia: lemondott a Csíkszereda braziljáról a FCSB

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti



