Roland Garros: Nadal–Federer csata jöhet a döntőért!

KLEIN RON (Párizs)/NSOKLEIN RON (Párizs)/NSO
2019.06.04. 19:04
Federer 14 év után újra elődöntőt játszik Nadal ellen a Garroson (Fotó: AFP)
A francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében a 11-szeres győztes és címvédő, 2. kiemelt Rafael Nadal három szettben győzte le a 7. helyen kiemelt Nisikori Keit. A szintén korábbi világelső, a svájci Roger Federer honfitársát, Stan Wawrinkát győzte le négy játszmában 3 óra 40 perc alatt. A két győztes egymás ellen lép pályára a döntőbe jutásért.

A 12. Garros-győzelmére készülő Rafael Nadal nem sokat vacakolt Nisikori Keivel, 35 perc alatt elvitte 6:1-gyel az első, majd 33 perc alatt – szintén 6:1-gyel – a második szettet. A harmadikban aztán a japán már valamelyest jobban játszott, ám a spanyol 2:1-es vezetésével ismét elvette az adogatását, így amikor a Nadal 4:2-es vezetésekor kihirdetett egyórás esőszünetről visszatértek a felek, a spanyol hamar, tíz perc alatt lezárta a mérkőzést.

Rafael Nadal a tiszta játékidőt nézve két perc híján két óra alatt jutott a legjobb négy közé, s az elődöntőben ősi nagy riválisa, Roger Federer ellen küzd majd meg pályafutása 12. RG-döntőjéért.

A svájci klasszis honfitársa, Wawrinka ellen játszott a negyeddöntőben, s győzött négy szettben, 3 óra 40 perc alatt. Már az első szettet is több mint 50 percig húzták a felek. Mindenki hozta a saját adogatójátékát, a rövidítést Federer bírta jobban, s 7:6-ra elvitte a játszmát.

A másodikban Wawrinka hamar brékelt, s előnyét meg is őrizte, így háromnegyed óra alatt 6:4-gyel egyenlített. A harmadikban egy-egy brék után ismét rövidítésig küzdöttek a felek, s ezúttal is Federer bírta jobban a végét. A negyedik szettben aztán megint fej fej mellett haladtak a felek, s aztán 3:3-nál jött az esőszünet.

A kényszerpihenő után Federer a legjobbkor, 4:4-nél vette el Wawrinka adogatójátékát, aki az utolsó gémben is derekasan küzdött, de három hárított meccslabda után Federer a negyediket már megcsinálta, s ezzel legyőzte honfitársát.

Ezzel 14 év után találkozik egymással ismét a Roland Garros elődöntőjében Roger Federer és Rafael Nadal, a két kiválóság 2005-ös csatáját Nadal nyerte meg – csakúgy, ahogy az összes többi mérkőzésükön a Garroson a spanyol diadalmaskodott (a többi meccs döntő volt).

???

ROLAND GARROS, PÁRIZS (42 661 000 euró, salak)

NŐI PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Stosur, Csang Suaj (ausztrál, kínai, 5.) 3:6, 6:1, 7:6