Roland Garros: Kvitová ezúttal sem veszített szettet, elődöntős

2020.10.07. 17:42
Ezúttal sem veszített szettet, Kvitová már az elődöntőben (Fotó: AFP)
Harmadikként a hetedik helyen kiemelt Petra Kvitová, utolsóként pedig az Australian Open-győztes amerikai Sofia Kenin jutott be a legjobb négy közé női egyesben a francia nyílt teniszbajnokságon (Roland Garros) – írja az MTI.

A 30 éves, kétszeres wimbledoni bajnok cseh játékos a világranglistán 66. német Laura Siegemunddal csapott össze szerdán. Az első játszmát egy brékkel simán hozta, majd ugyan a másodikban az ő játékának a színvonala is visszaesett, kétszer is elvesztette az adogatójátékát, összességében magabiztosan nyert 1 óra 18 perc alatt. A 32 esztendős Siegemundot a második szettben ápolni kellett, a hátát fájlalta.

A nyolc év után újra elődöntős Kvitová – aki eddig szettveszteség nélkül menetel – az Australian Open-győztes Sofia Keninnel találkozik a legjobb négy között. A negyedik helyen kiemelt amerikai játékos honfitársával, Danielle Rose Collinsszal mérkőzött meg szerdán. Az első játszmában Kenin pontosabban szervált riválisánál, így a 2:2-nél elért egyetlen brékje eldöntötte a felvonást. A második szett is kiegyenlített játékot hozott, 4:4-ig fej fej mellett haladtak a játékosok, ezt követően azonban Collins egymás után két játékot megnyerve másfél óra játékot követően egyenlített.

A döntő játszmában Kenin fantasztikusan teniszezett, 19 perc elteltével 4:0-ra vezetett, amikor riválisát ápolni kellett. Collins ezt követően már nem is nyert játékot, így az ausztrál nyílt bajnokság női győztese két óra alatt továbbjutott.

A másik ágon a lengyel Iga Swiatek és az argentin Nadia Podoroska csap össze az elődöntőben. Az már korábban eldőlt, hogy a Roland Garrosnak új női bajnoka lesz.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (35 025 914 euró, salak)

Nadal (spanyol, 2.)–Sinner (olasz) 7:6 (7–4), 6:4, 6:1
Schwartzman (argentin, 12.)–Thiem (osztrák, 3.) 7:6 (7–1), 5:7, 6:7 (6–8), 7:6 (7–5), 6:2
Djokovics (szerb, 1.)–Cicipasz (görög, 5.)
Schwartzman (argentin, 12.)–Nadal (spanyol, 2.)