Roland Garros: Berdych sem jelentett akadályt Djokovicsnak

2016.06.02. 15:41
Djokovicsnak még egy kis mókázásra is maradt ereje a győzelme után (Fotó: Action Images)
Az első helyen rangsorolt Novak Djokovics három szettben győzött a 7. kiemelt cseh Tomás Berdych ellen, így a felső ágon elsőként biztosította a helyét az elődöntőben.

A meglehetősen foghíjas lelátók előtt Djokovics az első szettet könnyed játékkal húzta be, majd ezt követően Berdych ugyan feljebb kapcsolt, és megizzasztotta a szerb világelsőt, játszmát azonban nem tudott nyerni, így – a harmadik szettet megszakító rövid esőszünet után – Djokovics két óra alatt 6:3, 7:5, 6:3-ra győzött, és bejutott a legjobb négy közé.

A felső ág másik negyeddöntőjében – szintén kongó lelátók előtt – a 13. kiemelt osztrák Dominic Thiem és a 12. helyen rangsorolt David Goffin csapott össze. A mérkőzés egyértelműen a belgának indult jobban, ám a második, végletekig kiélezett szettet Thiem a tie-breakben behúzta, onnantól pedig elsöpörte ellenfelét, és bejutott az elődöntőbe, ahol Djokoviccsal találkozik majd.

A nőknél Julija Putyinceva megnyerte az első szettet a címvédő Serena Williams ellen, még a második játszmában is jól tartotta magát, a döntő szettben viszont már hengerelt az amerikai világelső. Aki így egyesben készülhet a 31. Grand Slam-elődöntőjére. Következő ellenfele, Kiki Bertens először jutott ilyen magasságba a nagy tornákon. A világranglista-58. holland játékos Bacsinszky Tímeát verte meg 7:5, 6:2-re.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (32 017 500 euró, salak)