Roger Federer könnyedén nyerte meg a dohai tornát

2011.01.08. 17:55
Federer begyűjtötte idei első tornagyőzelmét (Fotó: Action Images)
Roger Federer nyerte meg a dohai ATP-tornát. A korábbi világelső svájci a torna negyedik kiemeltjét, a pénteken Rafael Nadal ellen diadalmaskodó orosz Nyikolaj Davigyenkót győzte le két szettben, 6:3, 6:4-re.

Federer már az első adogatójátékát elnyerte orosz ellenfelének, a bréket pedig végig is vitte, így 6:3-ra nyerte az első játszmát.

A második szettben 4:4-nél semmire vette el Davigyenko adogatását, majd semmire hozta a sajátját, ezzel megnyerte első tornáját az évben.

A két teniszező eddig 17-szer találkozott egymással, a mérleg pedig szinte felborul Federer irányába. A svájci ezen találkozók közül 15-öt megnyert. Ezúttal 79 percre volt szüksége az újabb sikerhez.

„Nagyon boldog vagyok azzal, ahogy a szezont kezdtem, azt hiszem, elképesztő mérkőzést játszottam, ami rengeteg önbizalmat ad majd a szezon hátralévő részéhez" – mondta a találkozót követően Federer.

A 16-szoros Grand Slam-győztes volt világelső ezzel 67. ATP-tornagyőzelmét szerezte meg.