Pennetta feladta a Szávay elleni meccset

2009.10.21. 14:24
A 4. helyen kiemelt Flavia Pennetta sérülés miatt 6:4, 0:3-nál feladta a Szávay Ágnes elleni mérkőzését a moszkvai tenisztornán. A magyar teniszező a következő fordulóban az orosz Vera Dusevinával mérkőzik.

Szávay Ágnes második fordulóba jutott Moszkvában (fotó: Action Images - archív)
Szávay Ágnes a második fordulóba jutott Moszkvában (Fotó: Action Images – archív)

A moszkvai WTA-torna első fordulójában Szávay Ágnes és Flavia Pennetta mérkőzésén két olyan teniszező lépett pályára, aki amellett, hogy a szokásos világranglista pontokért küzdött, még pluszmotivációt is talált, hiszen a magyar teniszező a bali Bajnokok Tornáján, míg Pennetta az év végi világbajnokságon való részvételért igyekezett megragadni csekély esélyét.

Az esélyek nemcsak a világranglista-helyezések (12., illetve 46.) miatt szóltak Pennetta mellett, hanem azért is, mert a magyar lány korábban háromszor is vereséget szenvedett az olasz teniszezőtől, és csak egyszer – az idei madridi tornán – győzött ellene.

Pennetta kezdte jobban a mérkőzést, rögvest brékkel nyitott, majd hozta a saját szerváját is. Ezt követően azonban Szávay nyert három gémet, és a játék képe alapján úgy tűnt, hogy szorosan alakulhat a játszma befejezése.

A folytatásban viszont Pennetta nagyon koncentráltan játszott, és az sem zavarta meg, hogy 4:3-as előnyénél ápolni kellett a lábát – a 27 éves olasz végül 6:4-re hozta az első játszmát.

Szávay a második játszmának rendkívül agilisan vágott neki, vesztett helyzetekből is talpra állt, és miután pillanatok alatt hozta az adogató játékát, alaposan megszorongatta Pennettát. Olyannyira, hogy a harmadik bréklabdáját már nem hagyta kihasználatlanul, és 2:0-s vezetésre tett szert.

Szávay a következő adogatását is simán hozta, és ezt követően Pennetta váratlanul feladta az összecsapást. Így Szávay jutott a második körbe, ahol az orosz – tehát hazai pályán játszó – Vera Dusevina lesz az ellenfele.

WTA-TORNA, KREMLIN CUP, MOSZKVA (1 000 000 dollár, kemény pálya)