Női tenisz: Babosék döntő rövidítésben kaptak ki Indian Wellsben

2019.03.07. 00:48
A második helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros már az első fordulóban kiesett az Indian Wells-i tenisztornán, miután döntő rövidítésben vereséget szenvedett az Elise Mertens, Arina Szabalenka belga, fehérorosz kettőstől.

A 25 perces első játszmában Mertens és Szabalenka esélyt sem adott ellenfelének, kétszer brékelt, 6:1-es előnyre tett szert, és már a második játszmában is vezetett 2:0-ra. Babosék innen támadtak fel és tie-breakben egyenlítettek

A döntő rövidítésben is úgy tűnt, a rutin győz, a magyar, francia kettős 5–5 után 8–5-re elhúzott, de hiába adogathatott kétszer, Mertensék zsinórban öt pontot csinálva vert helyzetből győztek, és bejutottak a második fordulóba.

WTA-TORNA, INDIAN WELLS (9 035 482 dollár, kemény pálya)
NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Elise Mertens, Arina Szabalenka (belga, fehérorosz)–Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 6:1, 6:7 (4–7), 10–8