Nagy Arn-bravúr: győzelem Kuznyecova ellen

2011.05.09. 15:40
Arn Gréta első mérkőzését játszotta az orosz Szvetlana Kuznyecova ellen a római tenisztorna első fordulójában, és nagy bravúrt bemutatva, 203 perces csatában legyőzte ellenfelét. A 11. helyen kiemelt szentpétervári teniszező ugyan az első szettet megnyerte, de Arn fordított, és két, rövidítésben megnyert játszmával bejutott a 2. fordulóba.

Arn élete egyik legnagyobb sikerét ünnepelheti a Kuznyecova elleni mérkőzés után (Fotó: Action Images)

„VÉGIG ÉREZTEM, HOGY MEGNYERHETEM”

„Ha csak a ranglistahelyezéseket nézzük, akkor ez egyértelműen életem legnagyobb sikere. Végig éreztem, hogy megnyerhetem a meccset, pedig Kuznyecova nem tartozik a kedvenc ellenfeleim közé. Magas színvonalú meccset játszottunk ahhoz képest, hogy össze-vissza fújt a szél – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Arn Gréta. – Csak a saját játékomat játszottam. Úgy éreztem, Kuznyecova a második szett végére kicsit elfáradt.”

Az esélyeknek megfelelően Kuznyecova kezdett jobban, 6:3-ra meg is nyerte az első játszmát, bár az eredménynél szorosabb volt a játék képe, az orosz két brékkel nyerte meg a szettet, de azért neki is voltak nehéz pillanatai.

A második játszma aztán még szorosabban alakult, sőt Arn javítani tudott adogatásai hatékonyságán, és ugyan Kuznyecova a rövidítést ki tudta harcolni, a magyar játékos 7–4-gyel harmadik játszmára kényszerítette világranglista-13. ellenfelét.

Az igazi „feketeleves” azonban még csak ezután következett a 25 éves orosz számára: Arn nem engedett ki a harmadik szettben sem, sőt sokáig egyértelműen dominált.

Kuznyecova gyakorlatilag minden adogatójátékánál szenvedett, és ugyan a magyar játékos sok bréklehetősége közül csak egyet használt ki, 5:4-nél a mérkőzésért adogathatott, ám hiába volt Arnnak labdája a győzelemhez, ellenfele hárított, és kiegyenlített (5:5).

Az orosz ezt követően brékelt, de 6:5-nél két mérkőzéslabdáját is hárította Arn, így rövidítés után dőlt el a találkozó. A tie-breakben Arn jutott előbb meccslabdához, mindjárt kettőhöz is, ám az ezt követő izgalmakat nehéz leírni: a magyar játékos elhibázta a lehetőségeket, majd Kuznyecovának is volt meccslabdája (a meccsen összesen négy), végül 11–9-re mégis Arn győzött.

A két játékos első összecsapásából tehát 203 perces heroikus csatában a magyar jött ki győztesen, így készülhet a római 2. fordulóra, ahol az Alberta Brianti–Cseng Csie mérkőzés továbbjutójával találkozik.

WTA-TORNA, INTERNAZIONALI BNL D’ITALIA, RÓMA (salak, 2 050 000 dollár)