Nadal elbukott Murrayvel szemben Tokióban

2011.10.09. 12:30
Nadalnak nem sok oka volt az örömre Murray ellen (Fotó: Reuters)
A második helyen kiemelt brit Andy Murray nyerte meg a tokiói ATP-torna döntőjét, miután három játszmában legyőzte Rafael Nadalt. A világranglista második helyén álló spanyol játékos az első szettet magabiztosan megnyerte, de utána nem ment neki a játék: a másodikat 6:2-re, a harmadikat 6:0-ra bukta el.

A két klasszis egymás elleni mérlegét tekintve még mindig magasan vezet a spanyol (13–5), idén négy torna elődöntőjében futottak össze, mindannyiszor Nadal diadalmaskodott. Fináléban legutóbb 2009-ben találkoztak, igaz akkor kétszer is, egyszer Nadal (Indian Wells), egyszer Murray (Rotterdam) győzött. Murrya a 20. ATP-tornagyőzelmét aratta, idén a negyediket.

„Elég jó teniszt mutattam be, főleg a döntő szettben – mondta a mérkőzés után Murray. – Azt hiszem, ilyen jól még sosem játszottam Rafa ellen. Azt a célt tűztem ki magam elé, hogy az év végére harmadik legyek a világranglistán, szóval remélhetőleg tartani tudom ezt a formát."

„Andy hihetetlen volt, megérdemli a trófeát. Természetesen nem sok játszmát veszítek el hat nullra, az ember igyekszik ezt elkerülni, de fantasztikus játszott, a harmadik szettben nagyon magas szinten kezdett el teniszezni. Ez van, el kell fogadni" – mondta Nadal, aki az első tornáját játszotta azóta, hogy a spanyol válogatottal bejutott a döntőbe a Davis-kupában.

A spanyol játékos lehetett volna az első Pete Sampras (1993, 1994) óta, aki megvédi címét a tokiói versenyen. A tornáról egyébként Taróczy Balázsnak is szép emlékei lehetnek, hiszen 1981-ben egyesben és párosban (Heinz Günthardt oldalán) is a végső diadalig menetelt.

A harmadik helyen kiemelt cseh Tomás Berdych három játszmában győzött a horvát Marin Cilic ellen a Pekingben zajló ATP-torna fináléjában. Berdych az első játszmát elbukta, de a másodikban 6:4-re nyert, majd a döntő szettben 6:1-re diadalmaskodott. A 26 éves cseh kiválóság 2009. májusában nyert legutóbb ATP-tornát, akkor Münchenben diadalmaskodott, azóta két elbukott fináléja volt csupán, Wimbledonban és Miamiban. Pályafutása során hatodszor nyert.

A nőknél a lengyel Agnieszka Radwanska győzött a kínai fővárosban, miután a 6:0-ra elveszített második játszmát követően felülmúlta a német Andrea Petkovicot. Radwanska kiváló formában van, hiszen egy hete Tokióban is nyert, és hétfőtől ismét a Top 10 tagja lesz majd.

ATP 500-AS TORNA, RAKUTEN JAPAN OPEN TENNIS CHAMPIIONSHIPS, TOKIÓ (1 341 000 dollár, kemény pálya)