Nadal csak az első szettben izzadt meg

2010.01.18. 12:09
Rafael Nadal legyőzte Peter Luczakot (Fotó: Action Images)
Három játszmában győzött Rafael Nadal az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) első fordulójában. A második helyen kiemelt spanyol versenyző a házigazdák játékosát, Peter Luczakot verte meg. Justine Henin 2008 után vett részt újra GS-tornán, és meg is nyerte az első mérkőzését.

Egy szetten keresztül komolyan ijesztgette Rafael Nadalt Peter Luczak, ám a spanyol végül három szettben hozta a mérkőzést.

Az ausztrál játékosnak az első játszmában komoly esélye volt a nyerésre, főleg azután, hogy 4:3-as vezetésénél három bréklabdához jutott, és a harmadikat értékesítette is. Ezután a szettért adogathatott, ám Nadal egyenlített. A játszma végül a rövidítésben dőlt el, ott a korábbi világelső ellenállhatatlan volt, és pontot sem engedett ellenfelének.

Ez a végjáték megtörhette Luczak lendületét, a hazai versenyző ugyanis a következő szettet meglehetősen könnyedén elvesztette, mindössze egy játékot tudott megnyerni.

Nadal a harmadik szettben is gyorsan brékelt, ezzel a meccs megnyerése karnyújtásnyi közelségbe került. A spanyol biztosan hozta az adogatásait, így 5:3 után Luczaknak a mérkőzésben maradásért kellett szerválnia. Ezt ugyan hozta, de utána Nadal is értékesítette a saját szerváját, így három szettben hozta a mérkőzést.

Justine Henin első Grand Slam-tornáján lépett pályára 2008-as visszavonulása óta, és az első fordulót sikerrel vette.

A Brisbane-ben már szereplő, ám Sidneyben lábsérülés miatt hiányzó belga klasszis honfitársnőjével, Kirsten Flipkensszel került össze a nyitó körben. A korábbi világelső már az elején elvette ellenfele adogatását, igaz, Flipkensnek is sikerült brékelnie Henin 4:3-as vezetésénél. Ám utána a világranglista 71. helyezettje újra képtelen volt hozni saját adogatását, ezzel a szett Heniné lett.

A második játszma is Henin brékelésével, majd Flipkens visszabrékelésével indult, ám előbbi ebben a szettben is magabiztos volt, és végül 73 perc alatt hozta a mérkőzést.

Andy Murray számára egyszerű edzéssel ért fel a Kevin Anderson elleni meccs. A brit versenyző összesen öt játékot engedélyezett dél-afrikai ellenfelének, pedig saját elmondása szerint kissé idegesen kezdett.

Négy szettben nyert Juan Martín del Potro, akinek játékán nem látszott, hogy csuklósérüléssel bajlódik. A US Open győztese az amerikai Michael Russell ellen diadalmaskodott.

Az első forduló eddigi legnevesebb búcsúzója az orosz Marija Sarapova volt.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (24 094 000 ausztrál dollár, kemény pálya)