Matosevic nehezen adta meg magát Kevin Andersonnak

2012.03.05. 00:13
David Ferrer sorrendben harmadszor nyerte meg az acapulcói tornát, és idén is már háromnál tart (Fotó: Reuters)
A Delray Beachen megrendezett, 442 500 dollár összdíjazású, keménypályás ATP-tornát a hetedik helyen kiemelt dél-afrikai Kevin Anderson két játszmában nyerte meg az ausztrál Marinko Matosevic ellen.

Anderson (a világranglista 36. helyezettje) harmadszor játszhatott ATP-torna döntőjében, és a tavalyi, hazai pályán (Johannesburg) elért sikert követően másodszor nyert. A vesztes Matosevic, aki pedig 26 évesen nem kezdő a szakmában, pályafutása első ATP-döntőjében léphetett pályára, helytállása maximálisan elismerésre méltó, hiszen közel százötven pozíció választja el legyőzőjétől (173. hely).

A harmadik helyen kiemelt olasz Sara Errani nyerte meg az Acapulcóban rendezett WTA-tenisztorna döntőjét, miután három játszmában legyőzte honfitársát, Flavia Pennettát magyar idő szerint vasárnap hajnalban. A férfiak utolsó meccse nem alakult túl izgalmasan: az első helyen kiemelt spanyol David Ferrer szintén egy honfitársával csapott össze, de esélyt sem adott Fernando Verdascónak, aki mindössze három játékot tudott megnyerni a döntőben.

A Jelena Jankovics elleni elődöntőt magyar idő szerint ma reggel megnyerő horvát Petra Martic néhány órával később nem tudta végigjátszani a tajvani Hszie Szu-vej elleni mérkőzést: egy megnyert és egy elveszített játszma után 4:1-es hátrányban feladta a finálét.

ATP 250-ES TORNA, DELRAY BEACH INTERNATIONAL TENNIS CHAMPIONSHIPS, DELRAY BEACH (442 500 dollár, kemény pálya)