Djokovics söpört - 101 éve nem látott bukást okozott

2013.06.27. 21:25
Djokovics elintézte az utolsó amerikait is férfi egyesben (Fotó: Reuters)
Novak Djokovics háromszettes győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba az angol nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének küzdelmeiben. A világelsőt csak az első játszmában tudta megszorítani az amerikai Bobby Reynolds, a folytatásban nem volt esélye. Djokovicsék zárták is a napi programot, miután az eső eleredt – csillaghullás helyett csak a csapadék hullott ezen a napon. Reynolds búcsújával 101 éve nem látott esemény történt: a 3. wimbledoni fordulóba egy amerikai teniszező sem jutott be férfi egyesben.

FÉRFI EGYES

Magyar idő szerint 19 óra előtt minden figyelem Novak Djokovicsra szegeződött, már csak azért is, mert az eleredő eső miatt ekkor már csak a centerpályán zajlott játék. A szerb az első szett közepén közel járt hozzá, hogy elvegye az amerikai adogatását, ám végül ez nem sikerült, Reynolds pedig tartotta magát, és a játszma folyamán lekövette Djokovics gémelőnyét. A rövidítés azonban borzalmasan kezdődött a világranglista-156. számára, az első kiemelt két minibrékkel nyitott, így nem volt kérdés, kié lesz az első játszma (7–2).

Sarapova kinézett Dimitrov meccsére –
amely a döntő szettben félbeszakadt (Fotó: Reuters)
Sarapova kinézett Dimitrov meccsére – amely a döntő szettben félbeszakadt (Fotó: Reuters)

A második szett első játékában Djokovics újra elszórt néhány bréklabdát, ám a következő Reynolds-adogatásnál már nem hagyta kihasználatlanul a lehetőséget. Meglépett 3:1-re, 5:3-nál pedig három labdája volt a szett megnyeréséhez, és egy remek fonák következtében a másodikat ki is használta – kézben volt a meccs. A harmadik szettben már nem volt sok ellenállás, Djokovics 6:1-re gázolt és továbbjutott. Reynolds kiesésével a harmadik körre már nem maradt a férfi egyesben amerikai teniszező – ez 1912 óta először történt meg!

„Nehéz megtalálni a hanyatlás okát. Talán nem elég sikeréhesek és túl elkényeztetettek az amerikai játékosok?” – morfondírozott a BBC Radio 5 szakértőjeként dolgozó egykori wimbledoni botrányhős, Jeff Tarango.

Sima győzelemmel jutott tovább a kiemelt Tomás Berdych és Juan Martín del Potro. A 7. helyen kiemelt cseh a német Daniel Brandsot, míg a 8. helyen rangsorolt argentin az amerikai Jesse Levine-t búcsúztatta úgy, hogy igazán csak egy játszmában kényszerültek rövidítésre.

A mai napon újabb névvel bővült a meccset feladók már így is igen hosszú listája: Michaël Llodra az elveszített első szett után nyújtott kezet Andreas Seppinek. A francia játékos immár a nyolcadik visszalépő a második körben – összesen már a 11. –, így mindössze már csak egy visszalépés „hiányzik" az egy GS-fordulóbeli rekordhoz (2011, US Open, 1. kör).

NŐI EGYES

MAROSI KATALIN IS BÚCSÚZOTT
Marosi Katalin – oldalán a kolumbiai Catalina Castanóval – búcsúzott csütörtökön a női páros első fordulójában. Marosiék a nyitó körben 1 óra 51 perc alatt, háromszettes csatában kaptak ki a Sandra Klemenschits, Romina Oprandi osztrák, svájci duótól. Ezzel a magyarok számára befejeződött az év harmadik Grand Slam-tornája. Korábban Babos Tímeának egyesben és párosban is az első forduló jelentette a végállomást.

A címvédő Serena Williams bejutott a harmadik fordulóba, miután két játszmában legyőzte Caroline Garciát. Serena Williams az első szett közepén, 2:2 után brékelte először a 19 éves franciát, akinek ezt követően nem sok esélye maradt a játszmára – sőt úgy egyáltalán. Az amerikai a hasonló, „felhozó" meccseken olykor hajlamos lassan belelendülni a játékba, ezúttal azonban nem így volt, gyakorlatilag az első brékkel megtörte a fiatal francia ellenállását, a folytatás pedig sima meccset hozott: 6:3, 6:2 lett a vége.

Williams következő ellenfele Date-Krumm Kimiko lesz, aki 42 évesen továbbra is önmagát múlja felül. A japán teniszező ismét egy olyan ellenfelet győzött le Alexandra Cadantu személyében, akinek akár az édesanyja is lehetne: 6:4, 7:5-re győzte le a 23 éves román lányt, és 1996 után jutott el ismét legalább a harmadik fordulóig Wimbledonban. Date-Krumm ezzel rekordot is döntött: ő lett a legidősebb teniszező, aki túlélte a Grand Slam-torna második körét az Open-éra alatt.

Egy másik román játékosnak, Simona Halepnek 11 meccses veretlenségi sorozata ért véget a Li Na elleni mérkőzésen: a kínai hektikus összecsapás végén nyert három játszmában, így a s'Hertogenbosch-i viadal győztese búcsúzott az egyestől. A Babos Tímeát búcsúztató francia Mathilde Johansson is kiesett, miután a 4. kiemelt Agnieszka Radwanska megerőltetés nélkül legyőzte.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (16 100 000 font, fű)
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ
Djokovics (szerb, 1.)–Reynolds (amerikai) 7:6, 6:3, 6:1
Struff (német)–Chardy (francia, 28.) 2:6, 7:5, 2:1-nél esőzés miatt félbeszakadt
Dolgopolov (ukrán, 26.)–Giraldo (kolumbiai) 6:4, 3:0-nál esőzés miatt félbeszakadt
Zemlja (szlovén)–Dimitrov (bolgár, 29.) 3:6, 7:6, 3:6, 6:4, 9:8-nál esőzés miatt félbeszakadt
López (spanyol)–Mathieu (francia) 6:3, 5:1-nél Mathieu feladta
Gasquet (francia, 9.)–Szoeda (japán) 6:0, 6:3, 6:7, 6:3
Sijsling (holland)–Raonic (kanadai, 17.) 7:5, 6:4, 7:6
Dodig (horvát)–Kudla (amerikai) 6:1, 7:6, 7:5
Nisikori (japán, 12.)–L. Mayer (argentin) 7:6, 6:4, 6:2
Tomic (ausztrál)–Blake (amerikai) 6:3, 6:4, 7:5
K. Anderson (dél-afrikai, 27.)–Przysiezny (lengyel) 6:4, 7:6, 6:4
Berdych (cseh, 7.)–Brands (német) 7:6, 6:4, 6:2