Djokovics legyőzte Federert a dubai döntőben

2011.02.26. 17:52
Djokovics (képünkön) simán legyőzte Federert (Fotó: Reuters)
Novak Djokovics két szettben legyőzte a korábbi világelső Roger Federert a Dubaiban zajló 1 619 500 dollár összdíjazású férfi tenisztorna döntőjében. A szerb teniszező 6:3, 6:3-ra múlta felül a svájci játékost, s ezzel sorozatban harmadszor nyerte meg a dubai kemény pályás versenyt.

Az első játszmában 1:1-es állásnál Novak Djokovics elvette Roger Federer adogatását, így átvette a vezetést. 5:3-nál a sok hibával játszó svájci a szettben maradásért adogatott, a szerb azonban újra brékelt, így 6:3-ra megnyerte az első játszmát.

A második szettet Federer kezdte jobban, 1:1-nél elvette ellenfele adogatójátékát. Djokovics azonban feltámadt, 3:2-nél visszabrékelt, majd 4:3-ra át is vette a vezetést. Ekkor újra a korábbi világelső svájci adogatott, de a szerb teniszező újra bréklabdához jutott, amelyet értékesített is, majd 5:3-nál már a meccsért szerválhatott.

A küldetést gond nélkül végre is hajtotta, így 6:3-ra megnyerve a második játszmát megnyerte a mérkőzést is.

A 23 éves teniszező 2011-ben még nem talált legyőzőre. Legutóbb januárban az Australian Open elődöntőjében találkozott Roger Federerrel, akkor szintén Djokovics győzött, három szettben, majd később meg is nyerte az év első Grand Slam-viadalát.

A mai volt a két játékos 21. egymás elleni összecsapása, Djokovics nyolcadik győzelmét aratta Federer ellen.