Davis-kupa: Nadal nyert, a spanyolok továbbjutottak

2019.11.20. 22:36
Rafael Nadal újabb győzelmével a spanyolok bejutottak a negyeddöntőbe (Fotó: AFP, archív)
Rafael Nadal és Roberto Bautista Agut győzelmével a házigazda spanyol válogatott szerdán biztosította továbbjutását a tenisz Davis-kupa madridi döntőjének csoportköréből.

Mivel a hazaiak nyerték mindkét egyest a horvátok ellen, a páros mérkőzésnek – amelyet Marcel Granollers oldalán Nadal szintén megnyert – már nem volt tétje. A spanyolok két győzelemmel zárnak a B-csoportban, mellettük az oroszok jutnak tovább, a horvátok búcsúznak.

Novak Djokovics és a szintén volt világelső Andy Murray győzelemmel kezdte meg szereplését a madridi döntőben. A 16-szoros Grand Slam-bajnok szerb könnyedén verte meg szerdán a japán Nisioka Josihitót, míg a kétszeres wimbledoni győztes brit játékos 2 óra 55 perces csatában gyűrte le a holland Tallon Griekspoort.

Mivel Djokovics előtt Filip Krajinovics is nyert, a szerb csapat már a (később megnyert) páros meccs előtt behozhatatlan előnyre tett szert az ázsiaiak ellen.

Az ausztrál válogatott is bebiztosította továbbjutását, miután szerdán jobbnak bizonyult Belgiumnál.

A spanyolok végül a harmadik mérkőzésüket is megnyerték a horvátokkal szemben, míg az amerikaiak fordítottak az olaszok ellen.

A madridi tornán csütörtökig hat darab háromcsapatos csoportban küzdenek a résztvevők, ezekből a hat első helyezett mellett a két legjobb második jut tovább. Csütörtök este és pénteken a negyed-, szombaton az elődöntőkre kerül sor, a finálét pedig vasárnap rendezik.

Minden mérkőzés két nyert szettig tart, két egyes és egy páros meccset játszanak egymással a válogatottak.

A négy elődöntős automatikusan résztvevője lesz a jövő évi tornának, míg a két legrosszabb mérleggel záró együttes búcsúzik.

DAVIS-KUPA-DÖNTŐ
A-csoport
Szerbia–Japán 3:0
Filip Krajinovics–Szugita Juicsi 6:2, 6:4
Novak Djokovics–Nisioka Josihito 6:1, 6:2
Janko Tipszarevics, Viktor Troicki–Ben McLachlan, Ucsijama Jaszutaka 7:6 (7–5), 7:6 (7–4)

Nagy-Britannia–Hollandia 2:1
Andy Murray–Tallon Griekspoor 6:7 (7–9), 6:4, 7:6 (7–5)
Daniel Evans–Robin Haase 6:3, 6:7 (5–7), 4:6
Jamie Murray, Neal Skupski–Wesley Koolhof, Jean-Julien Rojer 6:4, 7:6 (8–6)

C-csoport
Németország–Argentína 3:0
Philipp Kohlschreiber–Guido Pella 1:6, 6:3, 6:4
Jan-Lennard Struff–Diego Schwartzman 6:3, 7:6 (10–8)
Kevin Krawietz, Andreas Mies–Máximo González, Leonardo Mayer 6:7 (4–7), 7:6 (7–2), 7:6 (20–18)