Davis-kupa: egész Glasgow egy londoninak tapsolt

2015.03.06. 22:45
Franciaország, Nagy-Britannia, Szerbia és Ausztrália is egyetlen győzelemre került a negyeddöntőbe jutástól a tenisz Davis-kupa világcsoportjában.

A legnagyobb bravúrt a brit James Ward jegyezte, a világranglista 106. helyén álló londoni hatalmas küzdelemben, a döntő játszmát 15:13-ra megnyerve győzte le a maratoni csatáiról híres, világranglista-20. John Isnert Glasgowban. A skót városban a helyi közönség élén Ward válogatott társa, az első meccset Donald Young ellen simán megnyerő Andy Murray állt.

A franciák is bravúros győzelemmel kezdtek Frankfurtban, ahol Gilles Simon 1:2-es szettállásból verte meg Jan-Lennard Struffot. A döntő játszma 10:8 lett a francia javára.

A címvédő svájciak Stanislas Wawrinkát és Roger Federert nélkülöző együttese a Ruben Bemelmant 0:2-ről legyőző Henri Laaksonen diadalával kezdtek, de Steve Darcis Michael Lammer nagyon sima legyőzésével egyenlített.

A párharcok szombaton a páros mérkőzésekkel folytatódnak.