Davigyenko két szettben nyert a Del Potro elleni döntőben

2009.11.29. 17:26
Davigyenko meggyőző játékkal nyert Del Potro ellen (Fotó: Reuters)
Az ATP világbajnokság döntőjében Londonban az orosz Nyikolaj Davigyenko 6:3, 6:4-re győzött az argentin Juan Martín del Potro ellen, ezzel pályafutása során először lett világbajnok.

Az ATP világbajnokság ma délutáni londoni döntőjében – az előzetes várakozásokat felrúgva – a világranglistán ötödik helyen álló argentin Juan Martín del Potro és a listán hetedik (a versenyen hatodikként kiemelt) orosz Nyikolaj Davigyenko találkozott.

MTI

A két teniszező eddig háromszor játszott egymás ellen, kétszer Davigyenko győzött, kettejük legutóbbi meccsét kemény pályán két sima szettben nyerte meg az orosz klasszis.

A mostani mérkőzést is ő kezdte jobban, ugyanis 2:1-es vezetésénél két bréklabdája volt, amelyből egyet értékesített is. Ezt követően hozta a saját adogatását, amellyel 4:1-re elhúzott, és ezzel el is döntötte a szettet. Del Potrónak egyszer volt lehetősége arra, hogy elvegye az orosz adogatását, de Davigyenko hárítani tudott, és 6:3-ra megnyerte az első játszmát.

A második szettben is Davigyenko jutott előbb bréklabdához, méghozzá kétszer is, de ezeket Del Porto hárította, majd később neki volt két lehetősége, de ő sem tudott élni vele.

Az argentinnak leginkább az első szerváival akadtak problémái, ugyanis többször szorult második adogatásra, mint orosz ellenfele, és kevesebb pontot is szerzett első szerváiból.

Davigyenko 4:4-nél, Del Potro adogatásánál negyven semmire  elhúzott, majd brékelt, és mivel a folytatásban is magabiztosan szervált, így 6:4-re megnyerte a második szettet is, ezzel pályafutása során először lett világbajnok.

Davigyenko az elődöntőben a világelső svájci Roger Federert búcsúztatta, Del Potro ellen pedig úgy győzött a döntőben, hogy egyszer sem veszítette el a saját szervajátékát, így teljesen megérdemelten nyerte meg a tornát.

ATP BARCLAYS ATP WORLD TOUR FINALS, LONDON (fedett, kemény pálya)