Szávay szetthátrányban adta fel az Arn elleni meccset

2012.08.28. 23:09
Arn Gréta készülhet a Marija Kirilenko elleni megmérettetésre (fotók: MTI)
A US Open női egyes első fordulójában Babos Tímea két szettben kikapott a 21 esztendős, magyar származású, Ausztráliában született, de már brit színekben versenyző Johanna Kontától. Nem sokkal később nem juthatott el a végkifejletig Szávay Ágnes és Arn Gréta mérkőzése, mert előbbi játékos szetthátrányban feladta a találkozót.

Konta–Babos

A WTA-világranglista 205. helyezettje 3:0-val kezdte a mérkőzést, amelybe két brék is belefért. Babos az első szettben először ellenfele adogatójátékából tudott gémet nyerni, amellyel szépített. Konta azonban rögtön visszabrékelt, majd szervajátékát hozva 5:1 után befejezte a játszmát, amellyel szettelőnyre tett szert.

Babos Tímea megrázta magát a második szettben, és 5:1-nél nagyon úgy tetszett, hogy a magyar játékos egyenlítését követően döntő játszmára kerül sor. Nem került végül... Konta hozta az adogatását, majd a mérkőzés legnagyobb, leghosszabb és legizgalmasabb gémjében elvette Babos szerváját. A saját adogatását ezután nullra nyerte meg, majd különösebb ellenállás nélkül vette át a vezetést, hogy 6:5 után a mérkőzésért adogasson. Gyorsan három mérkőzéslabdához jutott, amelyikből a másodikat értékesítette.

„Sajnos még nem vagyok kész játékos – nyilatkozta Babos Tímea a Nemzeti Sportnak. – És itt nem a teniszre gondolok, hanem a »fejemre«. Eddig három Grand Slam-tornámon két meccset is az izgalom miatt veszítettem el. Túl nagyot akartam dobni, én szerettem volna a meglepetésember lenni, aki nyer pár meccset. Ráadásul a sorsolásom is jól alakult. A második szettben öt egyre vezettem, öt háromnál pedig rengeteg szettlabdát rontottam el. Úgy éreztem, már a kezemben van a meccs, de elizgultam. Nem tudtam megnyugodni. Annál a szituációnal persze szerencsém sem volt, legalább egyszer ronthatott volna az ellenfelem. Mindent megpróbáltam, hogy meglegyen az az egy pont, de nem sikerült, ő pedig óriási lelki pluszt kapott és megfordította a meccset. Az elmúlt hetek azt mutatják, hogy itt a helyem, jól játszom, de ez nem az én napom volt. És nem értem miért. Jól sikerült a felkészülésem, a bemelegítésem is, nem vettem félvállról a meccset. Egyszerűen annyira akarok, hogy sokszor görcsössé tesz.”

Szávay nem bírta végig az Arn elleni meccset

Arn–Szávay

Az első szettben az első két gém Szávayé lett, aki előbb a saját adogatását nyerte meg, majd az ellenfeléét. Arn egy brékkel nyitott, hogy aztán egyenlítsen. 4:4-ig mindenki hozta a saját szervajátékát, utána viszont Arn ismét brékelt, majd adogatójátékánál három szettlabdához jutott, és nem hibázott.

A második játszmában Arn kezdett be 2:0-val – az első brékből volt meg –, Szávay viszont csak szépíteni tudott, egalizálni nem. Mindenki hozta a saját adogatását 3:2-ig, mert akkor Szávay feladta a mérkőzést. Arn Gréta a második fordulóban az orosz Marija Kirilenko ellen mérkőzik.