Aus. Open: Babos és a kétszeres wimbledoni bajnok kiesett

2016.01.20. 10:45
Babos önkritikus: nem ment neki a játék (Fotó: AFP)
Mindössze 67 percig tartott Babos Tímea idei második főtáblás mérkőzése az Australian Openen, miután két sima szettben (6:3, 6:3) kikapott a 12. helyen kiemelt, 18 éves svájci Belinda Bencictől.

Babos megnyert szervajátékával indult a találkozó, ám a következő adogatását elbukta, így Bencic lépéselőnybe került, amellyel élni is tudott. Rövid labdamenetek következtek, majd a svájci 5:3-as vezetésénél egy brékkel tudta lezárni a félórás szettet.

BABOSÉK PÁROSBAN OROSZ, CSEH DUÓ ELLEN KEZDENEK

Babos Tímea párosban csütörtökön kezdi meg szereplését Melbourne-ben. A páros világranglistán 11. helyen álló magyar játékos a szlovén Katarina Srebotnik (16.) oldalán szerepel, kettősüket a negyedik helyen emelték ki a szervezők. Első ellenfelük – a viadal honlapja alapján – a Vera Dusevina, Katerina Siniaková orosz, cseh duó lesz, a mérkőzés magyar idő szerint 1 órakor kezdődik. A tét a legjobb 32 közé kerülés.

A második játszmában Babos a második szervajátékát veszítette el – a magyar három bréklabdát még hárított, a negyediket már nem tudta –, így lett 3:1 Bencicnek. A magyar összekapta magát, hozta a következő két adogatását, igaz, utóbbinál svájci ellenfele már mérkőzéslabdához is jutott. Babos azonban hárított, feljött 3:5-re, többre azonban nem jutott. Bencic a mérkőzésért adogatott, két mérkőzéslabdához jutott, amiből az elsőt kihasználta.

„Sajnos ma nem ment úgy a játék, ahogyan szerettem volna. Ez most nem sikerült. Végig próbáltam valamit kitalálni, de nem játszottam jól. Ez érezhető volt… Ma nem működött sem a szerva, sem a tenyeres, sőt még a mozgásom sem volt valami acélos. Sajnálom, hogy így alakult. A taktika meglett volna, de nem tudtam megvalósítani. Ez egy ilyen nap volt… Lehet belőle tanulni. Nyilván most még elkeseredett vagyok, mert úgy éreztem, az utóbbi időben jól ment a játék. Ma viszont nem volt jó. Most még nehéz, remélem, a következő napokban jobb lesz a hangulatom. De nem szabad elfelejteni az elmúlt heteket, hónapokat, amikor jól játszottam. Dolgozni kell és csinálni tovább!” – nyilatkozta a magyar játékos a babostimea.hu-nak.

Roger Federer az első két meccsén összesen három órát sem töltött a pályán (Fotó: Action Images)

A férfiaknál Roger Federer 1:34 óra alatt gyűrte le Alekszandr Dolgopolovot. A három szett közül a 45 percig tartó második volt szoros, abban 5:5 után tudott brékelni a svájci klasszis. Ennyi elég is volt, hogy utána a saját szervajátékával lezárja a szettet. Az első játszmában szintén elég volt egy brék – Federer 3:2-es vezetése után –, a harmadikban azonban már háromszor is összejött. Dolgopolov akkor talán már kevésbé hitt magában, de azért két mérkőzéslabdát még hárított. Igaz, a saját szervajátékában. Federer a következő fordulóban a bolgár Grigor Dimitrovval találkozik, aki négy szettben verte meg a világranglista 210. helyén álló argentin Marco Trungellitit.

A címvédő Novak Djokovics az első játszmában a nyolc bréklabdájából kettőt, míg a másodikban kettőből kettőt kihasznált, így kevesebb mint egy óra játék után már kétszettes előnyben volt Quentin Halys ellen. A harmadik játszmában a világranglista 187. helyén álló francia játékos brékelt, de Djokovics azonnal visszavette az elveszített adogatójátékát, majd 6:6-ig mindkét teniszező könnyedén hozta a szervagémjét. A tie-breakben Djokovics nem ingott meg (7–3), és három szettben megnyerte a meccset. A szerb klasszis a következő körben a 28. kiemelt olasz Andreas Seppivel találkozik, aki tavaly a torna ugyanebben a szakaszában búcsúztatta Federert.

A kiemelt játékosok közül a cseh Tomás Berdych (6.), a japán Nisikori Kei (7.), a francia Jo-Wilfried Tsonga (9.) a horvát Marin Cilic (12.) és az osztrák Dominic Thiem (19.) és az ausztrál Nick Kyrgios (29.) három szettben győzött, de továbbjutott a francia Gilles Simon (14.), a belga David Goffin (15.), valamint a spanyol Roberto Bautista-Agut (24.) és Guillermo García-López (26.) is.

A nőknél első Serena Williams 62 percet töltött a pályán, a két könnyen megnyert szettben négyszer vette el ellenfele, a tajvani Hszie Szu-vej adogatását. A játéknap egyik legnagyobb meglepetését a kétszeres Grand Slam-győztes orosz Szvetlana Kuznyecova kiesése jelentette, aki két szettben kikapott az ukrán Katerina Bondarenkótól.

A másik váratlan siker az ausztrál Daria Gavrilova nevéhez fűződik, aki két játszmában (6:4, 6:4) megverte a kétszeres wimbledoni bajnok, hatodik kiemelt cseh Petra Kvitovát. A 2014-ig orosz színekben versenyző 21 éves hölgy pályafutása eddigi legjobb eredményét érte el, hiszen Grand Slam-tornán először jutott be a harmadik fordulóba.

Az Australian Open kétszeres bajnoka, Marija Sarapova esélyt sem adott a fehérorosz Aljakszandra Szasznovicsnak, míg a spanyol Carla Suárez-Navarro szetthátrányból nyert a görög Maria Szakkari ellen. A játéknap rangadóján a negyedik kiemelt Agnieszka Radwanska könnyedén legyőzte (6:4, 6:2) a kanadai Eugenie Bouchard-t, aki a lengyel teniszezőhöz hasonlóan 2014-ben elődöntőt játszott Melbourne-ben.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (44 000 000 dollár, kemény pálya)