Aus. Open: újabb Nadal-siker; S. Williams a világelsőség kapujában

2017.01.23. 13:26
Rafael Nadal francia ellenfelét is legyőzte (Fotó: AFP)
Serena Williams továbbra is megállíthatatlan: a második helyen kiemelt amerikai két játszmában nyert Barbora Strycová ellen az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság nyolcaddöntőjében. A férfiaknál Rafael Nadal sikerrel vette a Gaël Monfils elleni akadályt.

A hatszoros győztes amerikai játékos 7:5, 6:4-re győzte le a cseh Barbora Strycovát, a következő körben pedig a magyar származású Konta Johannával találkozik.

Ha Serena Williams megnyeri a 2017-es Australian Opent, akkor visszaveszi a vezetést a világranglistán a német Angelique Kerbertől, aki már a nyolcaddöntőben kiesett.

A férfiaknál kiesett a Novak Djokovicsot korábban kiejtő Denis Istomin. Az üzbég sérülten játszotta végig a Grigor Dimitrov elleni mérkőzést, és nem tudott nyerni.

A kilencedik helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal a hatodik, francia Gaël Monfilsot győzte le négy szettben. Nadal végig kiegyensúlyozottan teniszezett – szerváit rendre hozta, nem hibázott sokat, Monfils ezzel szemben rengeteget rontott.

Az első két szett után úgy tűnt, Nadal nagyon simán elintézi ellenfelét, ám Monfils nagyot küzdött, de ez is csak arra volt elég, hogy becsületből behúzzon egy játszmát.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (50 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)