Aus. Open: Federer ismét nyert, jöhetnek a „gyilkos” meccsek

2017.01.18. 08:37
Roger Federer hozta a kötelezőket, jöhetnek a csúcsmeccsek (Fotó: AFP)
A négyszeres győztes Roger Federer három játszmában (7:5, 6:3, 7:6) megverte a világranglista 200. helyén álló amerikai Noah Rubint az Australian Open férfi egyesének második fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 32 közé. A világelső Andy Murray sima három szettben nyert, a korábbi US Open-bajnok Marin Cilic viszont kiesett. A nőknél Venus Williams és a címvédő Angelique Kerber is továbblépett.

A svájci kiválóság 17 ászt ütött a mérkőzésen, valamint az első adogatásainál a labdamenetek 82 százaléka az övé lett. Az első két játszmában egy-egy brék döntött Federer javára, míg a harmadik szettet 2:5-ről felállva, két játszmalabdát hárítva, a tie-breakben sorozatban öt labdamenetet megnyerve fordította meg.

A 35 esztendős svájci a harmadik fordulóban a 10. kiemelt cseh Tomás Berdychhel találkozik, aki három szettben győzte le az amerikai Ryan Harrisont, és akit tavaly a negyeddöntőben 7:6, 6:2, 6:4-re megvert. Ha Federer ismét felülmúlja a cseh teniszezőt, akkor a legjobb tizenhat között a japán Nisikori Kei várhatna rá, míg a negyeddöntőben akár a világelső Andy Murrayvel is szembekerülhetne.

WILLIAMSÉK VISSZALÉPTEK, BABOSÉK MÁSIK PÁROSSAL KEZDENEK

Serena és Venus Williams visszalépett a női páros versenyétől, így Babos Tímea és Anasztaszija Pavljucsenkova másik duó ellen kezdi meg szereplését.

A magyar játékos honlapja szerint a múlt héten Sydneyben tornagyőztes magyar, orosz kettős eredetileg a 15. helyen kiemelt, 14-szeres Grand Slam-győztes Williams nővérek ellen lépett volna pályára. Nem sokkal a kezdés előtt azonban kiderült, hogy az amerikai testvérpár visszalépett az ausztráliai Grand Slam-tornától.

Babos és Pavljucsenkova így csütörtökön a Sorana Cirstea, Carina Witthöft román, német kettős ellen mutatkozik be.

A brit klasszis három sima játszmában (6:3, 6:0, 6:2) búcsúztatta a világranglista 152. helyén álló, selejtezőből érkező orosz Andrej Rubljovot. A hét bréklabdájából hatot kihasználó, 29 nyerő ütéssel záró Murray a legjobb 32 között az amerikai Sam Querreyvel játszik.

A kiemeltek közül Nisikori (5.) mellett a francia Jo-Wilfried Tsonga (12.), a 2014-es bajnok svájci Stan Wawrinka (4.) és az amerikai Jack Sock (23.) is könnyedén jutott tovább, míg John Isner (19.) 4 óra 10 perces mérkőzésen, kétszettes előnyből, két meccslabdát elrontva kapott ki a német Mischa Zverevtől.

Az olasz Andreas Seppi visszavágott a hazai közönség előtt pályára lépő Nick Kyrgiosnak a 2015-ös Australian Openen elszenvedett döntő játszmás vereségért. Ezúttal a világranglista 89. helyezettje volt mentálisan erősebb, és kétszettes hátrányból felállva, meccslabdát hárítva 10:8-ra megnyerte az ötödik játszmát.

A 2014-es US Open-bajnok Marin Cilic kiesése a játéknap legnagyobb meglepetése a férfi mezőnyben! A hetedik kiemelt horvát teniszező hiába ütött 55 nyerőt és nyerte meg az első játszmát, négy szettben kikapott a múlt héten Sydneyben döntőt játszó Daniel Evanstől. A világranglista 51. helyét elfoglaló brit sportoló sorozatban harmadszor jutott be Grand Slam-tornán a harmadik fordulóba, a negyedik kört viszont még egyszer sem élte meg.

A nőknél a címvédő és világelső Angelique Kerber a második meccsén is játszmát veszített, de három szettben (6:2, 6:7, 6:2) legyőzte honfitársát, Carina Witthöftöt. A 29. születésnapját ismét Melbourne-ben ünneplő német a harmadik fordulóban a US Open-döntős Karolína Plísková ikertestvérével, Kristynával csap össze.

Az Australian Opent még egyszer sem nyerő Venus Williams könnyedén legyőzte a svájci Stefanie Vögelét, a spanyol Garbine Muguruza szintén két játszmában múlta felül az amerikai Samantha Crawfordot, a 10. kiemelt Carla Suárez-Navarro viszont kikapott a román Sorana Cirsteától. Búcsúzott az olimpiai bajnok Monica Puig is, aki a német Mona Barthellel szemben maradt alul.

Az Australian Open szerdai játéknapjára egyébként 51 767 néző váltott jegyet, ami a melbourne-i Grand Slam-torna első hetén a szerdai napokat tekintve rekordnak számít.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (50 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ (ÁGRAJZ SZERINT)
Murray (brit, 1.)–Rubljov (orosz) 6:3, 6:0, 6:2
Querrey (amerikai, 31.)–Minaur (ausztrál) 7:6, 6:0, 6:1
M. Zverev (német)–Isner (amerikai, 19.) 6:7, 6:7, 6:4, 7:6, 9:7
Dzsaziri (tunéziai)–Bublik (kazah) 6:2, 6:3, 7:5
Berdych (cseh, 10.)–R. Harrison (amerikai) 6:3, 7:6, 6:2
Federer (svájci, 17.)–Rubin (amerikai) 7:5, 6:3, 7:6
Lacko (szlovák)–Szela (izraeli) 2:6, 6:3, 6:2, 6:4
Nisikori (japán, 5.)–Chardy (francia) 6:3, 6:4, 6:3