ATP-vb: plusz 14 nyert játék, Nisikori tudott javítani

2015.11.17. 18:23
A londoni ATP-világbajnokság 2. fordulójában a japán Nisikori Kei három szettben legyőzte a cseh Tomás Berdychet.

A két játékos világranglistán elfoglalt helyezése a cseh szempontjából volt kedvezőbb, de az egymás elleni összecsapásokon eddig 3–1-re vezetett a japán.

Ezúttal is a Novak Djokovics ellen csupán két játékot megnyerő Nisikori számára indult jobban a meccs, 2:2-nél ugyan még nem élt fogadóesélyeivel, 5:5-nél viszont már igen, és megnyerte az első felvonást (7:5).

Sőt, rögvest brékkel indította a következőt, és 2:0-ra ellépett, hogy aztán a Roger Federertől simán kikapó Berdych sorozatban öt játékot nyerjen meg, és egyenlítsen (3:6).

A döntő szettben Berdych 3:3-nál nem élt az esélyével, Nisikori viszont igen a sajátjával, 5:3 után pedig simán kiszerválta a győzelmet (6:3).

ATP-VILÁGBAJNOKSÁG (LONDON)
STAN SMITH-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Nisikori (japán, 8.)–Berdych (cseh, 6.) 7:5, 3:6, 6:3
Djokovics (szerb, 1.)–Federer (svájci 3.) 21.00
Az állás: 1. Djokovics 1 győzelem/0 vereség (2:0-s szettarány, 12:2-es gémarány), 2. Federer 1/0 (2:0, 12:6), 3. Nisikori 1/1, 4. Berdych 0/2