ATP-vb: győzelemmel búcsúzott Matteo Berrettini

H. T.H. T.
2019.11.14. 16:58
Győzelemmel búcsúzott Londontól Matteo Berrettini (Fotó: AFP)
Matteo Berrettini két szettben legyőzte Dominic Thiemet a londoni ATP-világbajnokságon.

Az már a meccs előtt eldőlt, hogy az osztrák ott lesz az elődöntőben, olasz ellenfele pedig búcsúzik a csoportkör után.

Az első szettben 4:4 után mindkét játékos elvesztette a saját adogatását, a tie breakben pedig a világranglista-8. Berrettini bizonyult jobbnak.

A második játszmát a 23 éves olasz – aki áprilisban megnyerte a budapesti 250-es versenyt – kezdte. Thiem 2:3-nál bukta el az adogatását, ellenfele eközben továbbra is magabiztosan szervált és 6:3-ra behúzta a szettet.

Dominic Thiem így két győzelemmel és egy vereséggel zárta a csoportkört, mellette a Novak Djokovics–Roger Federer csúcsmeccs győztese jut még tovább.